بهترین دکتر تعویض مفصل زانو در تهران

پیدا کردن بهترین دکتر تعویض مفصل زانو در تهران که بزرگترین شهر ایران با جمعیتی بالغ بر ده میلیون نفر است ، کار چندان آسانی نیست و نیاز به تحقیق، پرس و جو و تحقیق فراوان در اینترنت دارد. از آن جایی که زانو یکی از بزرگترین ،پیچیده ترین و حساس ترین مفاصل بدن می باشد که از یک طرف به استخوان ران و از طرف دیگر به استخوان ساق پا پیوند دارد بنابراین باید پزشک مناسب برای جراحی تعویض مفصل زانو انتخاب شود که دارای تجربه و تبحر کافی در این کار برخوردار باشد. 
اما قبل از آنکه در این مقاله به معرفی بهترین پزشک تعویض مفصل زانو در تهران پردازیم ابتدا در مورد شرایطی که منجر به تعویض مفصل می شود و به طور کلی همه چیزهایی که باید در مورد جراحی تعویض مفصل زانو بدانید پرداخته ایم. راهنمای کامل عمل تعویض مفصل زانو را می توانید مطالعه فرمایید.

جراحی تعویض مفصل زانو چیست؟

جراحی تعویض مفصل زانو که به آن آرتروپلاستی زانو یا تعویض کامل زانو نیز گفته می شود یک عمل جراحی برای بازسازی زانو است که در اثر شرایطی مانند آرتروز آسیب دیده است.
در این جراحی از قطعات مصنوعی در انتهای استخوان های مفصل زانو استفاده می شود و هدف آن تجدید قسمت های آسیب دیده مفصل زانو و تسکین درد بیمار است که با سایر روش های درمانی قابل کنترل نمی باشد .

بهترین دکتر تعویض مفصل زانو در تهران
بهترین دکتر تعویض مفصل زانو در تهران

کدام بیماران به جراحی تعویض مفصل زانو نیاز دارند؟

در یک زانوی سالم انتهای استخوان ران و ساق پا با غضروف‌هایی پوشیده شده است که باعث می شود استخوان ها به راحتی حرکت کنند. شرایطی مانند بیماری آرتروز به غضروف صدمه می‌زند و باعث از بین رفتن آن می شود تا جایی که ممکن است از بین رفتن غضروف باعث ساییده و فرسوده شدن استخوان ها در مجاورت یکدیگر شود.
در صورتی که زانوی فرد دچار درد ، سفتی ، بی ثباتی یا از بین رفتن عملکرد شود به طوری که بر زندگی و فعالیت های روزانه او مانند خرید کردن یا بیرون رفتن از خانه به دلیل درد و عدم تحرک تاثیر بگذارد و زندگی فردی و اجتماعی فرد را مختل کند و همچنین درمان‌های جایگزین همانند دارو درمانی ، فیزیوتراپی و کاهش وزن در کاهش درد بی تأثیر باشند ، جراحی تعویض مفصل زانو توسط پزشک جراح توصیه می شود. جراح ارتوپدی با در نظر گرفتن سن ، سلامتی و میزان فعالیت شما می تواند در مورد گزینه های جراحی و جوانب مثبت و منفی در مورد انجام یا تأخیر در جراحی به شما توصیه کند.

در طی جراحی تعویض مفصل زانو چه فرایند هایی انجام می شود؟

در طی جراحی ، انتهای فرسوده استخوان ها و هرنوع غضروف باقی مانده برداشته شده و قطعات مفصل مصنوعی که از قطعات فلزی و پلاستیکی ساخته شده ، جایگزین آنها می شود. پلاستیک مانند غضروف عمل می کند و به مفصل شما کمک می کند تا آزادانه حرکت کند . قسمت های اتصال مفصل مصنوعی باعث می شوند زانوی شما خم شده و در عین حال پایدارتر شود.

میزان ماندگاری مفصل جدید زانو پس از جراحی

چنانچه افراد پس از عمل تعویض مفصل ، توصیه های پزشک خود را رعایت کنند ، مفصل جدید ، 20 تا 25 سال ماندگاری داشته و ممکن است این مدت طولانی تر نیز شود . برای طولانی تر شدن عمر مفصل جدید رعایت یک سری از نکات مانند استفاده از توالت ایرانی ( همان توالت های فرنگی که به اشتباه فرنگی نامیده شده اند! ) ، عدم بالا و پایین رفتن زیاد از پله ، عدم نشستن به صورت چهار زانو ، نشسته خواندن نماز و… الزامی می باشد.

بهترین دکتر تعویض مفصل زانو در تهران

با توجه به موارد ذکر شده ، و حساس بودن جراحی تعویض مفصل زانو ، باید به جراحی مراجعه کنید که دارای تبحر و تجربه کافی در اینگونه جراحی ها بوده و از متد روز دنیا برای انجام این جراحی بهره ببرد.
علاوه بر این جراح باید دارای مطالعات زیادی در این زمینه باشد و در سمینارها و کنفرانسهای روز دنیا که در رابطه با این جراحی برگزار می شود ،شرکت کند تا علم خود را به روز نگه دارد.
دکتر یاسر نژادی پزشک متخصص ارتوپدی و جراح تعویض مفصل زانو یکی از متخصصان و جراحان با تجربه تهران در زمینه تعویض مفصل زانو می باشد که با بهره گیری از به روزترین متدهای روز دنیا در زمینه جراحی تعویض زانو با تشخیص صحیح و به موقع در کاهش درد و آسیب به بیماران کمک می کند.

دکتر یاسر نژادی
بهترین دکتر تعویض مفصل زانو در تهران

سوابق و افتخارات دکتر یاسر نژادی

. متخصص ارتوپدی و جراح زانو
. انجام سالانه بیش از 200 جراحی موفق تعویض مفصل زانو
. عضو انجمن جراحان ارتوپدی ایران
. عضو انجمن ترومای سوئیس
. گذراندن دوره های متعدد ، تحت نظر انجمن های معتبر علمی جهان
. همکاری با بیمارستان بقیه ا.. / همکاری با بیمارستان محب کوثر / همکاری با بیمارستان صنیع خانی / همکاری با بیمارستان نور افشار / همکاری با درمانگاه شهرداری منطقه

برای دریافت نوبت از دکتر یاسر نژادی چه باید کرد ؟

کلیه بیماران گرامی و عزیزانی که مایل به دریافت نوبت معاینه و درمان هستند ، می تواند با شماره های مستقیم زیر تماس حاصل فرمایند .

تلفن مستقیم : 09380093838 – 22018658 – 021
آدرس : تهران، زعفرانیه ،خیابان طاهری، جنب درب کاخ سعدآباد، کوچه شاهین ، پلاک یک

بیشتر بخوانید: prp زانو

دکمه بازگشت به بالا