مگنت تراپی:شرایط، مزایا و هزینه

مگنت تراپی یا مغناطیس درمانی یک تکنیک فیزیوتراپی محبوب است که بر اساس تأثیر میدان های مغناطیسی با فرکانس پایین با عملکرد متغیر یا ثابت بر روی ناحیه مشکل دار بدنانجام می شود. از این روش برای اهداف درمانی و پیشگیری به عنوان یک روش اساسی، مکمل یا به عنوان جایگزینی برای درمان دارویی استفاده می شود. مغناطیس درمانی چندین قرن است که یکی از روش های طب سنتی بوده است، اما راندمان بالا و نتایج خوبی که کاربران بیان کرده اند، این روش درمانی را به روشی علمی تبدیل کرده است. در نتیجه، این روش در طی زمان روز به روز محبوب تر شده است، علاوه بر این، برای انجام آن به آموزش خاصی نیاز ندارد و این انگیزه دیگری برای توزیع گسترده آن است.

آشنایی با مگنت تراپی

این روش درمانی یک روش بدون درد و موثر است که به لطف آن، جریان خون موضعی در بافت ها بهبود می یابد و همچنین به حذف محصولات پوسیدگی سلولی از کانون بیماری و تسکین تورم کمک می کند. بهبود گردش خون باعث تحریک و افزایش فرآیندهای بازسازی در بافت ها و مفاصل آسیب دیده می شود.
استفاده از مغناطیس درمانی برای پوکی استخوان از پیشرفت بیشتر بیماری و تخریب بافت های آسیب دیده جلوگیری می کندو همچنین به شل شدن عضلات پشت و بازگرداندن تحرک در مفاصل بین مهره ای کمک می کند.
مگنت تراپی یکی از ملایم ترین روش های فیزیوتراپی برای بدن انسان است. با وجود اثربخشی و کارایی روش، استفاده از آن بدون معاینه اولیه و مشاوره با متخصص توصیه نمی شود.

مگنت تراپی

تکنولوژی مگنت تراپی مبتنی بر قوانین فیزیک است. در هنگام برخورد میدان مغناطیسی به بدن، دو قطبی ها (مولکول های آب در بافت ها) “مغناطیس” می شوند. ترکیبی از رادیکال های آزاد وجود دارد – موادی که “مسئول” پیری و تخریب سلولی و همچنین ایجاد التهاب هستند.
روش مغناطیس درمانی برای بدن انسان معتبر است : یک میدان مغناطیسی در درون ما وجود دارد که تخریب آن باعث تحریک موارد زیر می شود:
– بیماری جسمی
– بدتر شدن زمینه روانی-عاطفی
– توسعه بیماری های مختلف

به اصطلاح تصحیح میدان مغناطیسی قادر به بهبود وضعیت انسان است . نوعی شارژ مجدد انرژی و قدرت، که مغناطیس درمانی می دهد.
تأثیر یک میدان مغناطیسی متناوب با فرکانس پایین به طور کلی بر روی سیستم اندام یا بخش جداگانه ای از آن رخ می دهد. خواص مغناطیسی به اجزای مایع موجود در بدن مانند سلول های خونی، لنف، مولکول های آب منتقل می شو.
در نتیجه افزایش نفوذپذیری غشای سلولی، پویایی فرآیندهای ردوکس بهبود می یابد، فعالیت آنزیمی افزایش می یابد و خون رسانی موضعی فعال می شود.
میدان مغناطیسی بدون آسیب رساندن به بافت تا عمق 5 سانتی متری نفوذ می کند. این روش بدون درد و بسیار کم است و بنابراین حتی توسط بیماران مسن، افراد ضعیف و کسانی که اقدامات درمانی دیگر به دلایلی منع مصرف دارند یا در دسترس نیستند، به خوبی تحمل می شود.

مگنت تراپی
مگنت تراپی

کاربرد مگنت تراپی

– سندرم درد در بیماری های عصبی ( استئوکندروز ، نورالژی بین دنده ای)
– کاهش (اختلال) باز بودن عروق مغزی.
– بیماری های سیستم قلبی عروقی با شدت های مختلف
– بیماری ها و ضایعات تروماتیک سیستم اسکلتی عضلانی
– بیماری های عفونی دستگاه تنفسی (به عنوان یک مکمل برای بهبود ویژگی های ایمنی بدن)
– بیماری ها و اختلالات در دستگاه گوارش.
– به عنوان کمکی در درمان بیماری های همراه با فرآیندهای التهابی در گوش و حلق و بینی، چشم پزشکی، دندانپزشکی، درماتوونرولوژی، نورولوژی
– ضایعات مختلف پوست: زخم های تروفیک، سوختگی، سرمازدگی، زخم های سخت التیام نیافته.
– به عنوان کمکی در درمان عواقب بیماری های سرطانی ، برای کاهش گسترش متاستاز و افزایش محافظت طبیعی ضد تومور
– سندرم خستگی مزمن
– اختلال خواب
– صدمات ستون فقرات و ترومای جمجمه ای
– بیماری ورتبروبازیلار
– زخم معده دوازدهه و معده (در مرحله بهبودی، با گاستریت، دیسکینزی صفراوی، پانکراتیت و غیره)
– آرتریت روماتوئید (خفیف و متوسط)
– آترواسکلروز
– اختلال روانی
– آلرژی و درماتوز

اثرات مثبت این روش درمانی شامل چیست؟

– فرآیندهای متابولیک در بافت ها بهبود می یابد، که به تغذیه و بازیابی مناسب آنها کمک می کند.
– التهاب و تورم همراه در اطراف بافت های مفصلی را از بین می برد.
– به طور موضعی، رگ ها منبسط شده و گردش خون بهبود می یابد.
– درد با مگنت تراپی برطرف می شود.
اثر مغناطیسی درمانی، که همیشه در دوره ها انجام می شود، در مدت زمان نسبتاً کوتاهی از شروع دوره مشاهده شده می شود و باعث می شود که احساسات دردناک ناخوشایند فروکش کند، بیماران شروع به احساس بهتر شدن می کنند و تحرک به مفاصل آسیب دیده باز می گردد.
– ساختار و ویسکوزیته خون را بهبود می بخشد.

نحوه آمادگی برای انجام مغناطیس درمانی

هیچ اقدام مقدماتی جدی برای درمان مگنت تراپی مورد نیاز نیست. لازم به ذکر است که انجام این روش درمانی در هر ساعت از روز انجام می شود. انجام این روش با معده خالی نامطلوب است، اما باید از مصرف غذاهای سنگین و چرب و نوشیدنی های الکلی اجتناب شود.

دکمه بازگشت به بالا