منوال تراپی در شمال تهران

منوال تراپی در شمال تهران ، موضوع مورد بحث در این مقاله است تا به عزیزانی که در این منطقه از تهران سکونت دارند ، برای یافتن یک پزشک حرفه ای کمک کنیم . پیش از اینکه به موضوع اصلی این مقاله بپردازیم ، نخست شما را با منوال تراپی ، فواید و اثرات درمانی آن آشنا می کنیم .

آشنایی با منوال تراپی

پیش از اینکه به معرفی یک پزشک منوال تراپی در شمال تهران بپردازیم . نخست شما را با این روش درمانی آشنا می کنیم . منوال تراپی یا درمان دستی شاخه ای از پزشکی است که اساس آن درمان فرآیندهای پاتولوژیک در ستون فقرات ، مفاصل و عضلات با استفاده از تکنیک های دستی است .

اغلب این روش با ماساژ اشتباه گرفته می شود ، اما در ماساژ درمانگر عمدتاً بر روی بافت‌های نرم عمل می‌کند و فقط درد را تسکین می دهد . در صورتی که منوال تراپی با تکیه بر علت آسیب‌شناسی ، فرد را به طور کامل از اختلال عامل درد نجات می دهد .

منوال تراپی چه مشکلاتی را درمان می کند ؟

 در این بخش نیز پیش از اینکه به بهترین پزشک منوال تراپی در شمال تهران اشاره کنیم ، به این موضوع می پردازیم ، که این روش درمانی برای چه مشکلاتی کارآمد است . این روش برای افرادی که مشکلات کمر و درد زانو و مفصل دارند ، اشخاصی که سردردهای مکرر را تجربه می کنند ، افرادی که با محدودیت حرکات ( به دلیل سفتی عضلات مواجه می شوند ) موثر است . این افراد می توانند یا مراجعه به بهترین ارتوپد در تهران ، بیماری خود را به طور کامل درمان کنند .

پزشک منوال تراپی در شمال تهران ، قادر به بهبود وضعیت مادران پس از بارداری و زایمان با بهره گیری از این روش می باشد . پزشک با استفاده از تکنیک‌های خاص ، ستون فقرات را تخلیه می‌کند ، دیسک‌های بین مهره‌ای را بهبود می‌بخشد و عضلاتی که وزن زیاد را تجربه کرده اند ، را بهبود می بخشد .

منوال تراپی چه مشکلاتی را درمان می کند ؟

تکنیک های منوال تراپی

منوال تراپی با چند تکنیک متفاوت بنا بر مشکل بیمار و تشخیص پزشک انجام می گیرد . پزشک منوال تراپی در شمال تهران ، تمام تکنیک های زیر را انجام می دهد . در ادامه مطلب راجع به هر یک از این تکنیک ها به طور مختصر صحبت خواهیم کرد .

حرکت مفاصل : در این تکنیک درمانگر مفاصل را در جهات خاصی حرکت داده و با انجام این عمل در مفصل و محیط پیرامون آن کشش ایجاد می شود ‌. این روش در تسکین درد و بهبود علت بیماری تاثیر بسزایی دارد ‌.

تکنیک انرژی عضلانی : این تکنیک درمانی ، برای افرادی که درگیر اسپاسم و گرفتگی عضلانی هستند ، بسیار موثر است . از این تکنیک برای برای تقویت ماهیچه ها ، بهبود عملکرد و وضعیت رباط های ضعیف ، بهره گرفته می شود . این تکنیک در افزایش دامنه حرکتی عضو صدمه دیده ، نیز موثر است .

تکنیک مولیگان : این تکنیک عمدتاً زمانی استفاده می‌شود که بیمار درد را هنگام حرکت گزارش می‌کند . هدف اصلی بازگرداندن هم ترازی مفصل و عادی سازی محور حرکت است .

تکنیک کایروپراکتیک : این تکنیک منوال تراپی ، عمدتا بر روی ستون فقرات انجام می شوند و هدف اصلی آن تراز کردن ساختارهای استخوانی و بهبود جریان و جهت سیستم عصبی است .

تکنیک میوفاشیال : این تکنیک شامل اعمال حرکات موزون و دقیق روی بافت فاسیال و عضلات با هدف رهاسازی نواحی تنش ، بهبود کیفیت عضلات و صورت ، تسکین درد و بهبود عملکرد است . در پایان این بحث باید خاطر نشان کرد که ، تمام این تکنیک ها در مرکز منوال تراپی در شمال تهران ، انجام می گیرد .

مزایای منوال تراپی برای بیمار

 پزشک منوال تراپی در شمال تهران پس از ارزیابی بیمار ، اطلاعات لازم را برای شناسایی و اصلاح اختلالات حرکتی که اغلب مربوط به مفاصل ستون فقرات ، اندام فوقانی و تحتانی است ، را به دست می آورد ، سپس به بیمار پیشنهاد این فرآیند درمانی را می دهد این روش درمانی ، مزیت های زیادی را برای بیماران دارد ، در ادامه مطلب به این مزایا اشاره می کنیم :

  • کاهش درد عضلات و مفاصل
  • کاهش تنش
  • روانکاری داخل مفصلی
  • افزایش انعطاف پذیری بافت های همبند (ماهیچه ها ،رباط ها ، تاندون ها)
  • پیشگیری از بلوک های داخل مفصلی
  • بهبود عملکرد غیر ارادی و عصبی

 این روش درمانی مفید در مرکز منوال تراپی در شمال تهران ، زیر نظر بهترین جراح زانو در تهران و بهترین ارتوپد در تهران انجام می گیرد و در صورتی که نیاز به مشاوره رایگان برای انجام منوال تراپی دارید ، با ما تماس بگیرید ‌.‌

مزایای منوال تراپی برای بیمار

موارد منع مصرف منوال تراپی

این روش در کنار مزایای بی‌شماری که دارد ، انجام آن برای برخی از افراد خطرناک است و ترجیحا بهتر است سراغ درمان های دیگر برای تسکین و بهبود دردهای عضلانی خود بروند . منوال تراپی برای افرادی که مبتلا به مشکلات زیر هستند ، منع مصرف دارد :

1-نئوپلاسم های بدخیم 

2-افرادی که عمل تعویض مفصل انجام داده اند 

3-افراد مشکوک به آسیب شناسی حاد جراحی 

4-افراد مبتلا به پوکی استخوان 

5-افرادی که مشکلات استرسی و روانی دارند 

در صورتی که مبتلا به یکی از این مشکلات هستید ، حتما در زمان مراجعه به درمانگر منوال تراپی در شمال تهران ، این موارد را در میان بگذارید ، تا یک روش جایگزین و بدون خطر را به شما پیشنهاد می دهد .

موارد منع مصرف منوال تراپی

در پایان

منوال تراپی یک روش تهاجمی در بدن است ؛ بنابراین جلسات فقط باید توسط افرادی انجام شود که دارای تحصیلات عالی پزشکی و گواهی تایید کننده این تخصص باشند . پزشکان ارتوپد و فیزیوتراپیست ها این روش درمانی را انجام می دهند .

برای انجام منوال تراپی در شمال تهران ، به ارتوپدی مراجعه کنید ، که تمام ظرافت های فرآیندهای پاتولوژیک را که در بدن با بیماری های سیستم اسکلتی عضلانی ، رخ می دهد را درک می کند و بهترین تکنیک ها را برای هر یک از بیماران انتخاب می کند .

 دکتر یاسرنژادی یکی از حاذق ترین پزشکان برای انجام این فرآیند درمانی است ‌. با مراجعه نزد پزشک ، پس از یک جلسه مشاوره و کشف علت درد ، یک تکنیک منوال تراپی برای بهبود مشکل شما با کم ترین عارضه و بیشترین اثر بخشی انجام می گیرد ‌.

مقالات پیشنهادی

تکارتراپی

مگنت تراپی

دکمه بازگشت به بالا