از فواید منوال تراپی چه می دانید ؟

از فواید منوال تراپی چه می دانید ؟ اصلا تا به حال نام منوال تراپی به گوش تان خورده است ؟ این فرآیند درمانی جزئی از ارتوپد می باشد ، که در جهت بهبود درد های عضلانی مثل درد زانو انجام می گیرد .

سلامتی و انرژی افراد تنها وابسته به جراحی های طولانی مدت نیست ، بلکه با استفاده از شیوه های درمان جدید نیز می توان قدرت و نیروی فرد را بازیابی کرد .

منوال تراپی از برترین شیوه های درمان در صنعت پزشکی امروز است . در مطالب پیش رو به صورت مفصل درمورد مزایا و فواید آن توضیح می دهیم ، ما را از دست ندهید .

ضرورت استفاده از منوال تراپی برای بیماری های عضلانی

در ادامه مبحث ( از فواید منوال تراپی چه می دانید ؟ ) درباره ضرورت استفاده این فرِآیند درمانی توضیح می دهیم . فیزیوتراپی از برترین رشته های درمانی در دنیای پزشکی است که بر بهبود درد های عضلانی نقش به خصوصی دارد .

در این شیوه درمانی بهبودی شخص به اراده او و توانمندی ارتوپد بستگی دارد . بر خلاف سایر رشته های پزشکی که با بافت های داخلی بدن سر و کار دارند ، در فیزیوتراپی با استفاده از ماساژ به بازیابی نیروی اولیه فرد کمک می کنند .

در فیزیوتراپی برای بازگردانی سلامت شخص از روش های مختلفی استفاده می کنند . منوال تراپی از مهم ترین شیوه های درمان در رشته های ارتوپد است .

منوال‌ تراپی معمولاً شامل چگونگی ارائه مهارت ‌های مختلف پویا (therapist) به شخص درمانی (client) برای بهبود مشکلات مشخصی همچون ؛ اضطراب ، افسردگی ، درد های جسمی ، اعتیاد و رفتارهای نامطلوب هستند .

فواید منوال تراپی بسیار است . منوال تراپی یا درمان های دستی به معنای اجرای تکنیک های درمانی بر مفاصل ستون فقرات ، دست و پا توسط شخص ارتوپد می باشد .

افرادی که درگیر درد زانو یا پس از جراحی زانو ، عملکرد اولیه بدن خود را تا حدودی از دست دادند می بایست با گذراندن چندین جلسه منوال تراپی ، نیرو خود را به دست بیاورند .

منوال‌ تراپی معمولاً با هدف بهبود بیمار از درد های عضلانی به واسطه از ماساژ می باشد . ماساژ شخص ارتوپد متفاوت از شیوه های درمانی سنتی است .

او علاوه بر شناخت اندام ها ، علل بروز بیماری ها را نیز می داند . بدین خاطر می تواند بدون بریدن بخشی از پوست ، تنها با تحریک نرون های عصبی به بهبود سلامت شخص کمک کند .

تنها بخشی از فواید منوال تراپی مربوط به سلامت شخص بیمار است . پزشکان جراح که جراحی زانو ، ژل زانو و تعویض زانو لر عهده می گیرند بیماران را پس از عمل ، به فیزیوتراپی زانو تشویق می کنند .

در بیشتر اوقات جراحی باعث غیرفعال شدن عصب عضله می شود . بدین خاطر بیمار باید حتما با شرکت در جلسات منوال تراپی ، نیروی از دست رفته خود را جبران کند .

بنابراین از منوال و فیزیوتراپی ها برای خود غول نسازید . از آن جایی که ماساژ ارتوپد مختص به عضلات داخلی بدن همچون ستون مهره ها است ، تحمل آن سخت و مشکل می باشد .

اما تحمل آن می ارزد ، چراکه پس از گذراندن یک ماه ، نیروی بدنی شما بازسازی می شود و می توانید همانند گذشته بدون کمک از دیگران ، به انجام کار هایتان بپردازید .

ضرورت استفاده از منوال تراپی برای بیماری های عضلانی

فواید منوال تراپی بیشتر است یا مضرات آن

با توضیحات فوق تا حدودی با ضرورت منوال تراپی آشنا شدید ، حال می توانید در حد دو یا سه خط به پرسش ( از فواید منوال تراپی چه می دانید ؟ ) پاسخ دهید .

این شیوه درمانی در بهبود اسپاسم عضلانی نقش دارد . درد های عضلانی علاوه بر تضعیف نیروی بدنی بر خلق و خوی افراد نیز تاثیر می گذارد .

از این رو علاوه بر محدود شدن از نظر حرکت ، نمی توانند عواطف شان را نیز کنترل کنند . به همین خاطر نباید نسبت به خشک شدن یا بی حسی اندام ها بی خیال باشید .

منوال تراپی یکی از شیوه های درمانی مرتبط به رشته پزشکان ارتوپد است . این روش بر عملکرد سلول های عصبی و بافت های عضلانی تاثیر دارد .

فواید منوال تراپی بسیار زیاد است . از هر جهت که ، درباره این فرآیند درمانی تحقیق کنید نسبت به اجرای آن پس از تعویض زانو و جراحی زانو مصمم تر می شوید .

اگر بخواهید از دیدگاه پزشکی منوال تراپی را بررسی کنید ، بدون شک پیشنهاد شما به بیماران عضلانی ، این فرآیند است .

در این فرآیند درمانی ، خونریزی جایی ندارد و هم این که نیازی به ترزیق آمپول نیست . بنابراین حتی اگر از خون و آمپول هم بترسید ، می توانید به کمک منوال تراپی سلامت خود را به دست بیاورید .

از دیدگاه پزشکی فواید منوال تراپی آنقدر زیاد است که مضرات آن دیده نمی شود . بدین خاطر حتی افرادی که از ناتوانی جسمانی رنج می برند می توانند به کمک این شیوه تا حدودی از درد خود بکاهند .

فواید منوال تراپی بیشتر است یا مضرات آن

فواید بارز منوال تراپی

فواید منوال تراپی شگفت انگیز می باشد . به کمک این فرآیند حتی بیماری های سخت عضلانی نیز برطرف شده است . به طوری که برخی از پزشکان ، این حرفه را معجزه صنعت می دانند .

بیشتر مردم فکر می کنند ، درد زانو ناشی از ناتوانی عضلات پا است اما در واقع رشته های عصبی آن متصل به ستون مهره ها می باشد .

با کمک منوال تراپی می توانید درد های عضلانی مرتبط به دست ، پا ، کمر و گردن را کاهش دهید . به طوری که پس از گذراندن جلسات ، آرامشی شیرین سر تا سر بدن تان را فرا می گیرد .

فواید منوال تراپی به سلامت جسم و روان شما کمک شایانی می کند . بنابراین درد های ناشی از ماساژ ارتوپد و فیزیوتراپ را تحمل کنید تا سلامتی تان بهبود یابد .

بهترین جراح زانو و دست نیز پس از عمل به شخص منوال تراپی را پیشنهاد می دهد ، تا با تحریک نرون های عصبی ، سرعت بهبودی شخص را افزایش دهند .

از جمله فواید منوال تراپی می توان به :

  • بازیابی نیروی اولیه شخص
  • بهبود سلامت شخص
  • بهتر شدن روند گردش خون در بدن
  • جلوگیری از بی حسی و ناکارآمدی بخشی از بدن
  • و …

فواید بارز منوال تراپی

سخن پایانی

دکتر یاسر نژادی ، بهترین ارتوپد در تهران است که به صورت اینترنتی نیز در حوزه مشاوره رایگان _ ارتوپد فعالیت می کند . با سرچ وب سایت او در سرویس های گوگل می توانید از خدمات مشاوره دکتر در ساعات کاری مجموعه بهره ببرید .

مقالات پیشنهادی

تکارتراپی

مگنت تراپی

دکمه بازگشت به بالا