بهترین دکتر درمان دستی یا منوال تراپ

شاید اخیرا اسم درمان دستی یا منوال تراپی را شنیده باشید اما اطلاعاتی در مورد این روش نوین درمانی نداشته باشید . یا اینکه اطلاعاتی در مورد بهترین دکتر درمان دستی یا منوال تراپ نیز نداشته باشید . با ما تا انتهای این مطلب همراهی کنید تا ، با این متد درمانی آشنا شوید .

در طی چندین دهه اخیر ، به دلیل تغییر سبک زندگی و روی آوردن انسان به زندگی ماشینی شاهد شیوع دردها و بیماری‌های عضلانی و اسکلتی در بین افراد هستیم که ، متاسفانه این موضوع مختص به گروه سنی خاصی نبوده و حتی جوانان نیز ممکن است درگیر این دردها شوند .

 

بهترین دکتر درمان دستی یا منوال تراپ-وب سایت دکتر یاسرنژادی

منوال تراپی یا درمان دستی چیست ؟

منوال تراپی یا درمان دستی ، یکی از متدها و روش‌های نوین درمانی برای درمان مفاصل و عضلات است که ، به وسیله دست و توسط شخص فیزیوتراپیست انجام می‌شود . ترکیب تکنیک‌های درمان دستی با سایر درمان‌های فیزیوتراپی باعث تسریع روند بهبود می‌شود .

در واقع می‌توان گفت که ، این روش درمانی یا همان درمان دستی نوعی درمان است که بر روی مفاصل ستون فقرات ، دست و پا صورت می‌گیرد تا درمان این اعضا تسریع داده شود و مشکلات عملکرد آن‌ها نیز رفع گردد . انجام این روش درمانی شامل مانورها و تکنیک‌های متفاوتی است که توسط فیزیوتراپیست صورت می‌گیرد .

لازم به ذکر است که ، منوال تراپی از کلمه لاتین Manual Therapy برگرفته شده و به معنی درمان دستی است . برای دریافت این روش درمانی باید به بهترین دکتر درمان دستی یا منوال تراپ مراجعه کنید تا ، از وارد شدن صدمات توسط افراد آماتور جلوگیری کنید .

مزایای منوال تراپی یا درمان دستی چیست ؟

منوال تراپی یا درمان دستی دارای مزایای بیشماری است که باعث شده تا این شاخه از علم پزشکی در طی چندین سال گذشته قادر به درمان بیماری‌های اسکلتی و عضلانی تعداد زیادی از مراجعین باشد . همانگونه که ذکر گردید ، این متد درمانی دارای مزایای زیادی بوده که ، در اینجا به ذکر چند مورد بسنده می‌کنیم .

 • برای بیمارانی که ، عمل تعویض مفصل زانو‌ را انجام داده‌اند و ممکن است پس از عمل جراحی قادر به حرکت نباشند ، پزشک جراح ممکن است چندین جلسه فیزیوتراپی را به این اشخاص توصیه نماید که درمان دستی به راحتی قدرت حرکتی این افراد را بازیابی می‌نماید .
 • با انجام جلسات منوال تراپی یا درمان دستی ، هورمون ضد درد ترشح شده و به کاهش دردهای اسکلتی و عضلانی و حتی کمردرد نیز کمک شایانی می‌کند .
 • در مشکلاتی که باعث کاهش قدرت مانور عضله می‌شوند ، می‌توان با انجام چند جلسه درمان دستی به افزایش دامنه حرکتی عضلات کمک نمود و این مشکلات را به کلی رفع کرد .
 • یکی از اصلی‌ترین اثرات درمان دستی مربوط به بهبود دردهای ستون فقرات است . با درمان این درد در بیشتر موارد ، حتی شاهد درمان سایر دردها که مربوط به مفاصل نسیتند ، هستیم .
 • لگن ، ران ، مفاصل ، شانه و گردن جزو اعضایی هستند که می‌توان با انجام درمان دستی به بهبود آن‌ها کمک فراوانی نمود البته ، مشروط بر آن که ، بهترین دکتر درمان دستی یا منوال تراپ مراجعه کرد .
 • از دیگر مزایای این روش درمانی ، کمک به گردش جریان خون و اکسیژن در بدن است .
 • کاهش استرس و فشار بر روی عضلات را نیز ، می‌توان از مزیت‌های این روش نوین درمانی دانست .

کاربرد روش منوال تراپی یا درمان دستی

حال که با این روش نوین درمانی یا همان درمان دستی تا حدودی و به صورت کلی آشنا شدیم ، نیاز است تا اشاره‌ای به کاربردهای این روش درمانی نیز داشته باشیم تا ، با کاربردهای درمان دستی آشنا شوید . شما برای موارد زیر می‌توانید بهترین دکتر درمان دستی یا منوال تراپ را شناسایی کرده و برای درمان به وی مراجعه نمایید :

 • تنگ شدن کانال نخاعی
 • دردهای مزمن به خصوص دردهای ناحیه کمر
 • ملتهب شدن تاندون‌ها
 • کپسولیت چسبنده یا همان شانه یخ زده
 • دردهای سیاتیک
 • وارد شدن آسیب به مینیسک زانو
 • سندرم آرنج تنیس بازان
 • نقاط ماشه‌ای یا همان نواحی دردناک عضلانی

انجام‌تمامی این مشکلات تنها توسط بهترین دکتر درمان دستی یا منوال تراپ امکان پذیر خواهد بود و در انتخاب پزشک لازم بوده ، نکات متعددی را مد نظر قرار دهید .

منوال تراپی برای درد زانو

هنگام زانو درد با مراجعه به بهترین دکتر درمان دستی یا منوال تراپ می‌توان درد زانو را درمان کرد . درد زانو یکی از دردهای طاقت فرسا است که ، حتی توان حرکتی فرد را نیز از وی سلب می‌کند . ارتوپد درمان ماساژی مدرن و متفاوت در ماساژهای سنتی را برای درمان درد زانو بر روی بیمار پیاده سازی می‌کند .

اگر به زانو ضربه‌ای وارد شود باید در اسرع وقت به یک ارتوپد یا متخصص منوال تراپی مراجعه کرد . روش‌های درمان دستی برای زانودرد متفاوت بوده و شامل چندین تکنیک متفاوت است ؛

 • آمادگی مفصل زانو یا دستکاری
 • آمادگی بافت نرم و آزادی میوفاسیال
 • تکنیک انرژی عضلات
 • آزادسازی نقطه ماشه یا نقاط تحریک کننده درد
 • ماساژ همراه با اصطکاک
 • متدهای انتشار فعال

هزینه انجام منوال تراپی چقدر است ؟

بهترین دکتر درمان دستی یا منوال تراپ قطعا نسبت به افراد غیر ماهر هزینه بیشتری را دریافت خواهد کرد ‌. در مورد هزینه و قیمت منوال تراپی باید این نکته را ذکر کنیم که ، هزینه انجام این روش درمانی کاملا متفاوت و بسته به چند عامل می‌باشد که ، به طور مختصر به چند مورد اشاره می‌کنیم . هزینه انجام این روش درمانی کاملا به میزان مهارت و تخصص منوال تراپ بستگی دارد .

در ضمن لازم به ذکر است که ، محل دریافت این خدمات درمانی نیز حایز اهمیت است که ، خصوصی یا دولتی باشد . در صورت درخواست افزایش مدت زمان جلسات توسط بیمار، در این صورت هزینه هر جلسه این روش درمانی نیز ، مقداری بیشتر محاسبه خواهد شد .

بهترین دکتر درمان دستی یا منوال تراپ-وب سایت دکتر یاسرنژادی

کلام آخر

منوال تراپی یکی از روش‌ها و متدهای نوین پزشکی در زمینه درمان انواع بیماری‌های اسکلتی ، عضلانی و حرکتی است . این روش درمانی شامل تکنیک‌هایی است که ، بر روی سیستم عضلانی و اسکلتی اثر گذاشته و منجر به کاهش درد می‌شود .

دکتر یاسر نژادی را می‌توان بهترین دکتر درمان دستی یا منوال تراپ به شمار آورد که ، دارای مهارت زیادی در این زمینه می‌باشد که با مراجعه به سایت ایشان ، جهت اخذ جلسات مشاوره و درمانی اقدام نمایید .

مقالات پیشنهادی

الکتروتراپی

سوزن خشک

دکمه بازگشت به بالا