آرتروز زانو چیست ؛ علت ، انواع و درمان ساییدگی زانو

آرتروز زانو چیست ؛ علت ، انواع و درمان ساییدگی زانو از مقالات پرطرفدار در صنعت پزشکی می باشد . درد زانو به عنوان بدترین درد عضلانی شناخته شده است .

از آن جایی که بانوان به نسبت آقایون در طول شبانه روز فعالیت کمتری انجام می دهند ، آرتروز در بیت بانوان شایع تر است . این بیماری اگر کنترل نشود ، درد های غیر قابل تحملی برای فرد به دنبال دارد .در ادامه مبحث به صورت کلی درباره این بیماری و چگونگی درمان آن توضیح می دهیم ، با ما همراه شوید .

معرفی بیماری آرتروز زانو

در ادامه مبحث آرتروز زانو چیست ؛ علت ، انواع و درمان ساییدگی زانو ، به معرفی این بیماری می پردازیم . کسب اطلاعات درباره بیماری ها و راه های مقابله با آن ها از ترس شما کم می کند .

از گذشته تا به امروز بشر با بیماری های مختلفی دست و پنجه نرم کرده است . بیماری در علم پزشکی به معنای ضعیف شدن سیستم ایمنی در مقابله با ویروس ها و میکروب ها می باشد .

البته در برخی از مواقع انجام یک حرکت اشتباه نیز سلامت شخص را برهم می زند . آرتروز زانو یکی از بیماری های شایع در عصر حاضر است .

متاسفانه ، امروزه خبری از غذای ارگانیک و فعالیت های ورزشی در بین افراد به خصوص نسل جوان دیده نمی شود . این دو فاکتور از سلامت فرد در برابر بیماری های مختلفی محافظت می کند .

تا زمانی که به این دو اصل پایبند باشید ، از نظر جسمانی و روانی در سلامتی پایدار قرار دارید . آرتروز نیز یکی از نتایج رعایت نکردن رژیم غذایی مناسب و انجام حرکات اشتباه است .

اگر تا به حال نام این بیماری به گوش تان نخورده باشد ، پرسش هایی مثل آرتروز زانو چیست ؟ ذهن تان را درگیر می کند . این بیماری یکی تهدید مهلک برای سلامت شما به حساب می آید .

در صورتی آرتروز زانو گریبان گیر سلامتی شما شود ، دامنه حرکت شما محدود می گردد . به طوری که حتی حرکات آسانی نظیر نشستن یا ایستادن نیز برای شخص سخت و مشکل است .

آرتروز زانو ، یک عارضه در سیستم اسکلتی شخص می باشد . به بیان ساده تر به ساییدگی غضروف ها در ناحیه زانو ، آرتروز گفته می شود .

غضروف ، استخوان ، نرون ، جسم سلولی و … همگی در کنار یکدیگر برای شخص حرکت و فعالیت را به دنبال دارد . حال به نظر شما اگر غضروف نباشد ، چه اتفاقی می افتد ؟

مسلما ، انقباضی صورت نمی گیرد . در نتیجه حرکت در ناحیه زانو نیز محدود می شود . اگر در دوران میانسالی و پیری چنین اتفاقی گریبان گیر افراد شود ، درمان شان سخت است .

در این دوره شخص بدن دیگر توانایی تولید هورمون های رشد را ندارد . درصد ترمیم خودکار غضروف ها در این دوره صفر درصد است . بنابراین درمان آن ها تنها با علم روز پزشکی میسر می باشد .

معرفی بیماری آرتروز زانو

علل ابتلا به آرتروز زانو

مبحث آرتروز زانو چیست ؛ علت ، انواع و درمان ساییدگی زانو طولانی و مفید است . بیماری ها تهدیدی کشنده برای سلامت افراد به جواب می آیند .

اگر بیماری ها به موقع درمان نشوند ، در طولانی مدت عوارض جبران ناپذیری برای فرد به دنبال دارند . آرتروز زانو از مهلک ترین بیماری های جسمانی است ، که بیشترین تاثیر را در سیستم ایمنی و اسکلتی افراد ایفا می کنند .

در جواب به پرسش آرتروز زانو چیست ؟ گفتیم که این بیماری به ساییدگی غضروف ها مربوط است . ابن عضو استخوان را به ماهیچه و جسم سلولی متصل می کند .

اگر این بخش به مرور زمان دچار ساییدگی شود ، ضعف عضلانی و درد های جسمانی فراوانی را برای شخص به دنبال دارد . در ادامه مقاله آرتروز زانو چیست ؛ علت ، انواع و درمان ساییدگی زانو ، درباره علل این بیماری در عصر حاضر توضیح می دهیم .

در حقیقت این بیماری منجر به اتمام فعالیت یک مفصل یا غضروف می شود . از جمله عواملی که به مسیر سلامت فرد را به سوی آرتروز زانو منحرف می کند می توان به :

  • روماتیسم
  • رژیم غذایی نامناسب
  • شکستگی استخوان
  • پوکی استخوان
  • سبک زندگی نامناسب
  • سقوط از ارتفاع
  • شرایط محیطی ناسازگار
  • مصرف دارو های قوی و نامناسب
  • پیروی از برنامه ورزشی نادرست
  • و …

بهبودی و درمان ساییدگی زانو به توانایی کارشناس و شناخت صحیح منشاء بیماری بستگی دارد . در موسسات خدماتی معتبر به درمان این بیماری بپردازید ، تا زیر نظر برترین نخبگان پزشکی درمان شوید .

بخوانید: مانوال تراپی 

علل ابتلا به آرتروز زانو

درمان ساییدگی زانو

مطلب آرتروز زانو چیست ؛ علت ، انواع و درمان ساییدگی زانو با این که تا‌ حدودی تخصصی است ، اما در بهبودی و رهایی بیماران از آرتروز زانو نقش به خصوصی دارد .

ساییدگی زانو یا آرتروز زانو یک بیماری سخت است ، اما ناشناخته و غیر قابل درمان نیست . جهت درمان ساییدگی زانو باید از علوم روز جهانی بهره ببرید .

غالبا از گذشته های دور برای رفع این بیماری از جراحی تعویض زانو استفاده می شد . این عمل ، نیروی حرکتی یا مکانیکی شخص را کاملا بهینه می سازد .

البته جهت دستیابی به یک سلامت پایدار، تنها تعویض زانو کافی نیست . بیماران باید بعد از این عمل حتما چندین جلسه فیزیوتراپی بروند . این جلسات مکمل عمل های جراحی هستند .

پس از یک دوره ناتوانی ، جراحی زانو تنها کافی نیست . با کمک از جلسات فیزیوتراپی ، مفاصل و اندام ها تحریک می شوند . بدین ترتیب پس از مدت زمان مشخصی ، نیروی از دست رفته خود را به دست می آورند .

در این مقاله ما تمام تلاش خود را کرده ایم که با زبان ساده در مورد مبحث آرتروز زانو چیست ؛ علت ، انواع و درمان ساییدگی زانو به کاربران اینترنتی توضیح دهیم .

اگر خود یا یکی از عزیزان تان با این بیماری سر و کار دارند ، از رفتن پیش پزشک خودداری نکنید . در صورتی که بیماری شما شدید نباشد ، امکان درمان ساییدگی زانو حتی با چندین جلسه فیزیوتراپی نیز مقدور است .

درمان ساییدگی زانو

سخن پایانی

دکتر یاسر نژادی از معتبرترین موسسات خدماتی در زمینه درمان بیماری های عضلانی مثل آرتروز زانو است . این کادر درمان به صورت اینترنتی نیز به مردم خدمات عرضه می دارند .

بخوانید: الکتروتراپی 

دکمه بازگشت به بالا