کامپرشن تراپی صورت

کامپرشن تراپی صورت در حال حاضر با استقبال زیادی مواجه شده و به عنوان یک روش درمانی و زیبایی برای برطرف نمودن عارضه های صورت مورد استفاده قرار می گیرد . در این مقاله بیشتر در رابطه با این روش جذاب و ویژه صحبت خواهیم کرد ، پس لطفا با ما همراه شوید .

بخوانید: شوک درمانی چیست ؟

کامپرشن تراپی صورت چیست ؟

کامپرشن تراپی صورت یک روش درمانی است ، که برای بهبود و زیبایی صورت استفاده می‌شود . این روش شامل استفاده از فشار کم و قابل تحمل بر روی مناطق مختلف صورت بوده ، که با هدف بهبود جریان خون ، کاهش التهاب و کاهش پفت جهت افزایش زیبایی چهره استفاده می شود ‌.

در این روش ، یک دستگاه تولید کننده فشار هوا ، بر روی صورت قرار می‌گیرد و فشار کم و یا بالایی را بر نقطه ای خاص اعمال می کند .

این کار باعث افزایش جریان خون در نواحی مختلف صورت شده و به خوبی هر نوع التهاب ، ورم و پف را از بین می برد . همچنین ، با فشرده شدن بافت‌های پوستی ، لایه‌های عمیق‌تر پوست تقویت می‌شوند و باعث بهبود سلامتی و ظاهر پوست صورت خواهد شد .

این روش معمولا برای تسکین و درمان مشکلات پوستی مانند جای جوش‌ها ، خطوط ریز و چین و چروک‌های صورت ، تیرگی زیر چشم ، ورم و پف پلک و چشم استفاده می‌شود .

کامپرشن تراپی صورت چیست ؟

مزایای کامپرشن تراپی صورت

کامپرشن تراپی صورت یک روش فوق العاده بوده ، که مزیت های زیادی به همراه دارد ، به موارد زیر توجه نمایید ؛

 1. بهبود جریان خون در ناحیه‌های صورت : فشار کم و قابل تحمل اعمال شده در این روش ، باعث بهبود جریان خون در نواحی مختلف صورت می‌شود . این کار سبب بهبود تغذیه سلول‌های پوست ، بهبود کیفیت و رنگ پوست و همچنین افزایش تولید کلاژن در پوست خواهد شد .
 2. کاهش التهاب و پف در نواحی صورت : میزان فشار که به واسطه این روش بر روی صورت اعمال می شود ، باعث کاهش التهاب و پف موجود در نواحی صورت شده و در نهایت جای جوش‌ها و چروک‌های صورت را به کلی برطرف می نماید و زیبایی چهره افزایش خواهد یافت .
 3. بهبود سلامتی عروق صورت : استفاده از کامپرشن تراپی صورت باعث بهبود سلامتی عروق صورت و افزایش کیفیت و عملکرد آن‌ها می‌شود .
 4. رفع خستگی و استراحت صورت : Compression تراپی برای صورت باعث رفع خستگی و استراحت نواحی صورت می شود ، که سبب بهبود حالت روحی و فیزیکی فرد خواهد شد .
 5. ایجاد احساس آرامش و رفع استرس : استفاده از Compression تراپی در صورت می‌تواند باعث رفع استرس و ایجاد حالت آرامش در فرد شود ، چرا که فشار وارده بر نواحی مختلف صورت حالتی شبیه به ماساژ را ایجاد می کند .

معایب کامپرشن تراپی صورت

استفاده از کامپرشن تراپی صورت به طور کلی از مزایای زیادی برخوردار است ، اما دارای معایبی نیز می‌باشد . به موارد زیر توجه نمایید ؛

 1. درد و عدم راحتی : گاهی اوقات ، فشار اعمال شده باعث ایجاد درد و عدم راحتی در ناحیه مورد نظر می‌شود ، به خصوص اگر فشار بسیار قوی باشد .
 2. ایجاد خطر برای بعضی از افراد : استفاده از Compression تراپی برای صورت برای برخی از بیماران با مشکلات قلبی ، فشار خون بالا ، عفونت‌های پوستی و دیگر مشکلات پزشکی ممنوع است .
 3. محدودیت در حرکت و فعالیت‌های روزمره : استفاده از دستگاه Compression تراپی برای صورت گاهی سبب ایجاد محدودیت شده و افراد در انجام برخی فعالیت‌های روزمره مانند ؛ خوردن یا صحبت کردن با مشکل مواجه می شود .
 4. هزینه : Compression تراپی برای صورت هزینه بالایی دارد و ممکن است برای برخی از افراد قابل دسترسی نباشد .
 5. تأثیرات جانبی : در برخی از موارد ، استفاده از Compression تراپی برای صورت می‌تواند به تأثیرات جانبی مانند خارش ، التهاب و حساسیت پوست منجر شده است .

موارد بالا به عنوان معایب کامپرشن تراپی صورت شناخته می شود ، اما تنها در برهی افراد رخ می دهد و لازم بوده ، تا حتما به یک مرکز معتبر جهت انجام این فرآیند مراجعه کنید .

معایب کامپرشن تراپی صورت

بیماری های قابل درمان با کامپرشن تراپی صورت

کامپرشن تراپی صورت به عنوان یک روش درمانی غیرقابل اجتناب برای بسیاری از مشکلات پوستی استفاده می‌شود . بعضی از بیماری‌هایی که با استفاده از این روش قابل درمان هستند ، عبارتند از ؛

 1. جای جوش‌های صورت : جای جوش از جمله عارضه هایی است ، که بسیاری از افراد از آن رنج می برند ، خوشبختانه Compression تراپی پوست را به خوبی تحریک می کند و جای جوش را از بین خواهد برد .
 2. چین و چروک‌های صورت : استفاده از کامپرشن تراپی برای صورت باعث افزایش تولید کلاژن در پوست می‌شود ، که بهبود کیفیت پوست و حذف چین و چروک را به همراه دارد .
 3. تیرگی زیر چشم : استفاده از کامپرشن تراپی برای صورت می‌تواند به عنوان یک روش درمانی موثر برای تسکین تیرگی زیر چشم باشد ، در چنین شرایطی افراد به جای استفاده از دارو های شیمیایی خطرناک ، به راحتی از این تکنیک بهره مند خواهند شد .
 4. ورم و پف صورت : استفاده از کامپرشن تراپی صورت برای کاهش ورم و پف صورت خیلی مؤثر است ، زیرا فشار اعمال شده باعث جذب سریع‌تر مایعات و ممانعت از ورود آن‌ها به بافت‌های ناحیه مورد نظر می‌شود .
 5. آکنه : استفاده از Compression تراپی به عنوان یک روش درمانی موثر برای کاهش آکنه به شمار می آید . فشار اعمال شده باعث بهبود جریان خون در نواحی مختلف صورت در نواحی آکنه‌ دار می‌شود .

آیا کامپرشن تراپی صورت دارای عوارض است ؟

استفاده از کامپرشن تراپی صورت به طور کلی معمولاً ایمن است ، اما همانند هر روش درمانی دیگری ، ممکن است با عوارضی همراه باشد . به موارد زیر توجه کنید ؛

 1. التهاب و حساسیت پوست : گاهی اوقات ، فشار اعمال شده باعث ایجاد التهاب و حساسیت پوست می‌شود .
 2. خارش و سوزش پوست : استفاده از کامپرشن تراپی برای صورت ممکن است باعث ایجاد خارش و سوزش پوست در ناحیه مورد نظر شود .
 3. ایجاد لک‌های قرمز روی پوست : در برخی از موارد ، فشار ناشی از Compression تراپی سبب ایجاد لک‌های قرمز روی پوست می شود .
 4. عفونت پوستی : استفاده از Compression در برخی از موارد ممکن است باعث عفونت پوستی شود ، به‌ویژه در صورتی که دستگاه مورد استفاده به درستی ضدعفونی نشده باشد .
 5. تحریک عصبی : در برخی از موارد ، فشار اعمال شده بر روی ناحیه‌های حساس صورت باعث تحریک عصبی خواهد شد .

در صورتی که پس از انجام Compression برای صورت هرگونه علائم ناخوشایندی روی پوست یا سایر قسمت‌های صورت مشاهده کردید ، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید . اگر برای انجام کامپرشن تراپی صورت به یک مرکز درمانی ویژه مراجعه نمایید ، تمامی این عارضه ها برطرف خواهد شد .

کلام آخر

کامپرشن تراپی صورت از جمله تکنیک های جذاب و مورد علاقه بانوان است ، که به خوبی مشکلات پوستی در چهره را برطرف می نماید و زیبایی چهره را چندین برابر خواهد کرد . برای انجام این روش بهترین مرکز کلینیک دکتر یاسر نژادی بوده ، که از تجهیزات و دستگاه های بسیاری استفاده می نماید و زیبایی چهره را بعد از انجام این روش ، تضمین می نماید .

بخوانید: کلینیک فوق تخصصی فیزیوتراپی دکتر یاسر نژادی

دکمه بازگشت به بالا