جراحی تعویض مفصل زانو در تهران

هنگامی که زانوی شما به داروها و درمان ها پاسخ نمی دهد ، جراحی تعویض مفصل زانو در تهران می تواند بهترین گزینه باشد . اگر از این بیماری و درد رنج می برید و می خواهید جهت درمان در کلینیک های معتبر در تهران ، با ویژگی ها و روش های درمان آن ها آشنا شوید ، با ما همراه باشید .

بیشتر بخوانید: تجربه بیماران تعویض مفصل زانو

جراحی مفصل زانو چگونه است

در بحث جراحی تعویض مفصل زانو در تهران ، ابتدا به بررسی انواع این روش می پردازیم . به طور کلی دو نوع جراحی مفص زانو که شامل ، تعویض کامل زانو و تعویض جزئی زانو وجود دارد .

  • تعویض کامل زانو ( TKR) : روش سنتی برای ترمیم زانوی آسیب دیده ، جراحی تعویض مفصل زانو به طور کامل است .

پیشرفت‌های فناوری پزشکی منجر به کاشت‌های دقیق و بسیار کاربردی زانوی مصنوعی شده است که تقریباً روش حرکت زانوی انسان را تکرار می‌کند ، و متناسب با بدن شما است . این تکنیک در حال حاضر ایمنی زیادی داشته و نتایح سودمندی را به ارمغان آورده است .

تعویض مفصل زانو در تهران ، به این صورت است که ، در طول TKR جراح سطح استخوان‌ های شما را که به دلیل آرتروز یا دلایل دیگر آسیب دیده‌اند را برمی‌دارد و زانو را با ایمپلنت مصنوعی جایگزین می‌کند که متناسب با آناتومی شما انتخاب شده است .

جراح از ابزارهای جراحی ویژه برای برش دقیق استخوان آرتروز استفاده می کند و سپس استخوان سالم زیر آن را شکل می دهد تا دقیقاً در اجزای ایمپلنت قرار گیرد .

  • تعویض جزئی زانو ( PKR) : جراحی تعویض مفصل زانو به طور جزئی که گاهی اوقات به عنوان جایگزینی تک محفظه ای زانو از آن یاد می شود ، گزینه ای برای درصد کمی از افراد است . بررسی تعویض مفصل زانو در تهران بیانگر این است که ، PKR بسیار کمتر از TKR در تهران انجام می شود .

همانطور که از نام آن پیداست ، تنها بخشی از زانو تعویض می شود تا استخوان سالم و بافت نرم تا حد امکان حفظ شود .

کاندیدهای این نوع جراحی عموماً فقط در یک قسمت از زانو خود آرتروز دارند . بنابراین جراحی تعویض مفصل زانو ، در هر یک از سه بخش آناتومیکی زانو که در آن استخوان ، بیمار بیشترین درد را ایجاد می کند انجام می شود .

در طی PKR ، جراح بخش آرتروز زانو ( از جمله استخوان و غضروف ) را برمی‌دارد و آن محفظه را با اجزای فلزی و پلاستیکی جایگزین می‌کند .

جراحی تعویض مفصل زانو در تهران ، نشان می دهد که ، PKR چند مزیت کلیدی ، از جمله اقامت کوتاه‌تر در بیمارستان ، دوره نقاهت سریع‌تر ، درد زانو کمتر پس از جراحی ، تروما و از دست دادن خون کمتر دارد . در مقایسه با افرادی که TKR دریافت می کنند ، افرادی که PKR دریافت می کنند اغلب گزارش می دهند که زانوی آنها بهتر خم می شود و احساس طبیعی تری دارند .

جراحان تعویض مفصل زانو در تهران ، معمولاً PKR را بر روی بیماران جوان ( زیر 65 سال ) که استخوان های سالم زیادی دارند، انجام می دهند .

 این روش روی یکی از سه قسمت زانو انجام می شود . اما اگر دو یا چند محفظه زانو آسیب دیده باشد ، این روش بهترین گزینه نیست .

جراحی مفصل زانو چگونه است

انجام تعویض مفصل زانو در تهران

جراحان ارتوپدی تعویض مفصل زانو در تهران گزارش می دهند که ، 90 درصد از کسانی که تحت جراحی تعویض کامل زانو قرار گرفته اند ، کاهش چشمگیری در درد زانو را تجربه می کنند و از بهبود تحرک و حرکت سود می برند ، و بیشتر آنها می توانند فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرند .

با این حال ، داشتن انتظارات واقع بینانه و اجتناب از فعالیت‌های سنگین مانند دویدن و اسکی بسیار مهم است . استفاده متوسط از زانوی مصنوعی احتمال ماندگاری ایمپلنت را برای سال‌ها افزایش می‌دهد . حدود 85 تا 90 درصد ایمپلنت های TKR 15 تا 20 سال پس از جراحی تعویض مفصل زانو در تهران به خوبی به کار خود ادامه می دهند .

بیشتر بخوانید: بهترین ارتوپد در تهران

عوارض تعویض مفصل زانو

توجه داشته باشید که خطراتی در ارتباط با TKR وجود دارد . این خطرات شامل :

  1. عفونت : که می‌تواند منجر به جراحی مجدد شود
  2. لخته شدن خون : که می‌تواند منجر به سکته یا مرگ شود
  3. بی‌ثباتی و درد زانو
  4. TKR همچنین نیاز به یک برنامه توانبخشی طولانی مدت و برنامه ریزی خانه برای تطبیق دوره بهبودی دارد .
  5. شما باید بلافاصله پس از جراحی تعویض مفصل زانو در تهران از واکر یا عصا استفاده کنید .
  6. شل شدن یا شکست ایمپلنت : اگرچه این شکست‌ها غیرمعمول هستند و معمولاً در هفته‌های اول پس از جراحی اصلی رخ می‌دهند ، نیاز به جراحی مجدد دارند . در طی تعویض مجدد مفصل زانو ، جراح ایمپلنت شکسته شده را برداشته ، یک بار دیگر استخوان را آماده می کند و ایمپلنت جدیدی را نصب می کند .

عوارض تعویض مفصل زانو

انتخاب تکنیک تعویض مفصل زانو در تهران

جهت تعویض مفصل زانو در تهران ، بهترین جراح زانوی شما یک روش جراحی را انتخاب می کند که به بهترین وجه با نیازهای شما سازگار است . برای انتخاب این روش ، شما و تیم پزشکی در برنامه ریزی قبل از عمل که نوع روشی که دریافت می کنید و الزامات پزشکی مرتبط را پوشش می دهد ، شرکت خواهید کرد .

به منظور حصول اطمینان از مناسب ترین روش تعویض مفصل زانو در تهران ، یک جراح ارتوپد ماهر از قبل آناتومی زانو شما را ترسیم می کند تا بتواند رویکرد جراحی خود را برنامه ریزی کند و ابزار یا دستگاه های خاصی را پیش بینی کند ، این کار بخش اساسی از فرآیند جراحی زانو است .

 انواع روش های تعویض مفصل زانو در تهران

  • جراحی سنتی : در روش سنتی تعویض مفصل زانو در تهران ، جراح یک برش 8 تا 12 اینچی ایجاد می کند و زانو را با استفاده از تکنیک جراحی استاندارد عمل می کند . به طور کلی ، برش در امتداد جلو و به سمت وسط ( خط وسط یا قدامی ) یا در امتداد جلو و کنار ( قدام‌ جانبی ) زانو ایجاد می‌ شود .

روش جراحی سنتی معمولاً شامل بریدن تاندون چهارسر ران به منظور چرخاندن کاسه زانو و نمایان شدن مفصل آرتروز است . این رویکرد معمولاً به سه تا پنج روز بهبودی در بیمارستان و حدود 12 هفته زمان بهبودی نیاز دارد .

  • جراحی کم تهاجمی : پزشک جراحی تعویض مفصل زانو در تهران ، ممکن است یک جراحی کم تهاجمی مفصل زانو ( MIS ) را پیشنهاد کند که ضربه به بافت ، درد و از دست دادن خون را کاهش می دهد ، و موجب بهبود سریع تر می گردد .

در این روش ، برش جراحی به 3 تا 4 اینچ کاهش می یابد . یک تفاوت اساسی بین این روش و جراحی استاندارد این است که کاسه زانو به جای برگرداندن به طرفین فشار داده می شود .

این کار منجر به بریدگی کوچکتر در تاندون چهارسر ران و آسیب کمتری به عضله چهار سر ران می شود . از آنجایی که جراح عضله کمتری را برش می‌دهد ، بهبودی سریع‌تر اتفاق می‌افتد و احتمالاً بعد از بهبودی دامنه حرکتی بهتری را تجربه خواهید کرد .

این روش تکنیک های مورد استفاده در جراحی سنتی را در حالی که از همان ایمپلنت های جراحی سنتی استفاده می شود ، اصلاح می کند و به دلیل مزایای آن ، این نوع جراحی تعویض مفصل زانو در تهران ، کاربرد زیادی دارد و از آنجایی که تنها تغییر بین MIS و جراحی سنتی در تکنیک جراحی است ، نتایج بالینی طولانی مدت مشابه هستند .

جراحی تعویض مفصل زانو به کمک کامپیوتر (CAS) در تهران

به طور فزاینده ای ، جراحان زبده و با تجربه در تهران روش های کامپیوتری را برای هر دو نوع جراحی مفصل زانو ( TKR و PKR ) انجام می دهند . این تکنیک ها شامل روش های سنتی و کم تهاجمی است . یک جراح زانو ، داده های تشریحی بیمار را در رایانه وارد می کند و کامپیوتر یک مدل سه بعدی از زانو تولید می کند .

این نرم افزار تصویر دقیقی را از زانو در اختیار جراح قرار می دهد . کامپیوتر به جراح کمک می کند تا اجزای زانو را با دقت بیشتری در استخوان تراز کند و احتمال کارکرد موثر دستگاه را افزایش می دهد .

همچنین ، جراحی تعویض مفصل زانو در تهران مبتنی بر کامپیوتر به جراح اجازه می دهد تا با برش کوچکتر عمل کند و با کاهش زمان بهبودی ، شرایط را برای بیمار بهتر نماید . به علاوه تناسب دقیق تر حین جراحی ، می تواند سایش را کاهش داده و طول عمر مفصل جدید را افزایش دهد .

جراحی تعویض مفصل زانو به کمک کامپیوتر (CAS) در تهران

کلام پایانی

 جراحی تعویض مفصل زانو ، در بسیاری از بیماران برای کاهش درد زانو و برگشت به زندگی عادی می تواند حیاتی و بهترین درمان باشد . جهت انجام آن ، مهمترین گزینه در انتخاب جراحی تعویض مفصل زانو در تهران ، افزایش آگاهی در مورد روش های انجام جراحی زانو و تکنیک های جدید ارائه شده می باشد .

یکی از موفقیت آمیزترین تکنیک های تعویض زانو ، جراحی به کمک کامپیوتر است ، در این روش مفصل دقیق تر در استخوان تراز می شود و دوره نقاهت کوتاهتر و عوارض کمتری را به همراه دارد .

دکتر یاسر نژادی در کلینیک لیان ، یکی از بهترین و با تجربه ترین جراحان زانو است ، که می تواند عمل تعویض مفصل زانو را با استفاده از متد روز دنیا ، به شکل ایده آل و موفقی انجام دهد . کلینیک دکتر یاسر نژادی ، جزو بهترین ها در حوزه جراحی مفصل زانو است .

بیشتر بخوانید: مشاوره رایگان ارتوپد

دکمه بازگشت به بالا