عوارض و خطرات افزایش قد با جراحی

بعضی مواقع مراجعه‌کنندگان ، افرادی هستند که در سن جوانی بوده و از طول قد خودشان شاکی و ناراضی هستند و ممکن است درمان هایی را در زمان بلوغ و در زمانی که فیز استخوانی باز است انجام داده باشد ، اما نتوانسته نتیجه مطلوب را بگیرد و احساس می کند که از نظر قدی ، قد مناسبی را ندارد و با اصرار درخواست جراحی در این زمینه را دارد .

 

عوارض و خطرات افزایش قد با جراحی
عوارض و خطرات افزایش قد با جراحی

افزایش قد با جراحی

در علم پزشکی ، معمولاً جراحی را زمانی انجام می دهیم که بخواهیم از آن ، نتیجه درمانی بگیریم.   در صورتی که جراحی های زیبایی آن ‌هم در زمینه ارتوپدی  ، نسبت به فواید آن ، همراه با عوارضی باشد ، آن‌هم در زمینه زیبایی ، که درمانی حساب نمی شود ، معمولاً پزشکان طفره می روند و شاید اگر بیمار هم به عوارض آن واقف باشد ، زیر بار انجام این جراحی نخواهد رفت.

هر چقدر تحمل بیمار بالا باشد و ریسک عمل را نداشته باشیم ، حتی یک اختلاف بین طول دو تا پا حتی در حد ۳ تا ۴ سانتی متر می تواند باعث عوارض یا مشکلاتی در طولانی مدت برای بیمار شود که ارزش این جراحی را ندارد .

در این جراحی باید هر دو پای بیمار از نواحی مشخصی شکسته شود ، معمولا تکنیک الیزاروف  را به کار می بریم و یکسری  فیکساتورهای خارجی است که دور پا قرار می گیرد و این بر اساس دستورالعملی که از نظر پزشکی وجود دارد ،  به تدریج طول قد را افزایش می‌دهیم تا بدن بتواند جایگزین مناسبی برای پر کردن آن فاصله از خودش نشان دهد.
این پروسه طولانی مدت است . هم ریسک های عفونت به مسائل مختلفی را می تواند داشته باشد و واقعاً هم تحمل یک دستگاه خارج از پا به صورت سیم های متعددی که داخل پا وارد می شود در مدت زمان طولانی سخت است ، یعنی در نهایت این است که ما این جراحی را برای بیماران توصیه نمی کنیم .

دکتر یاسر نژادی : متخصص ارتوپدی – جراح زانو
تلفن مستقیم : 09380093838 – 22018658 – 021
آدرس : تهران، زعفرانیه ،خیابان طاهری، جنب درب کاخ سعدآباد، کوچه شاهین ، پلاک یک

دکمه بازگشت به بالا