منوال تراپی در غرب تهران

یکی از روش‌های نوین درمان مشکلات اسکلتی – عضلانی ، منوال تراپی در غرب تهران یا درمان دستی است که توسط فیزیوتراپیست انجام می‌شود . در واقع این روش درمانی شامل حرکات دست فیزیوتراپیست و ماساژهایی مانند کایروپراکتیک بر روی نواحی درگیر بدن صورت می‌گیرد .

این روش درمانی که ، به کاهش فشار و استرس عضلانی کمک شایانی می‌کند ، در سال‌های اخیر از استقبال فراوانی برخوردار شده است . ناگفته نماند که این روش درمانی قابل اجرا بر روی بانوان و آقایان است و هیچ محدودیت سنی ندارد .

گسترش استفاده از این روش درمانی برای درمان مشکلات فراون عضلانی و اسکلتی باعث شده تا ، افراد بیشتری برای درمان به آن روی بیاورند .

منوال تراپی در غرب تهرانوب سایت دکتریاسرنژادی

منوال تراپی چیست ؟

منوال تراپی در غرب تهران برگرفته از کلمه manual therapy به معنی درمان دستی می‌باشد . به کلیه فرایندها ، مانورها و تکنیک‌هایی که توسط یک فیزیوتراپیست بر روی مفاصل ستون فقرات ، دست‌ها و پاهای فرد بیمار انجام می‌شود تا ، هرگونه اختلال عملکرد آن‌ها رفع شود و روند بهبودی تسریع یابد ، درمان دستی می‌گویند .

یک ارتوپد باید به تمامی اختلالات سیستم اسکلتی و عضلانی و همچنین بیومکانیک بدن انسان آشنایی کاملی داشته باشد تا بتواند این درمان را اجرا نماید . در غیر این صورت ، ممکن است آسیب‌های جبران ناپذیری به بدن فرد بیمار وارد شود .

یک منوال تراپ حرفه‌ای و با تجربه ، با استفاده از لمس نقاط آسیب دیده و گونه مشخصی از ماساژ ، مجموعه‌ای از حرکت‌ها را ، برای درمان نقاط آسیب دیده بر روی فرد بیمار پیاده سازی می‌کند که شامل موارد زیر می‌شود ؛

 • جا به جایی مفاصل با سرعت و در جهت‌های گوناگون
 • جا انداختن مفاصل و بافت‌های عضلانی
 • ماساژ عمقی به عضلات
 • به کار بردن تکنیک‌های فشار
 • به کار بردن تکنیک انرژی عضلانی
 • حرکات کششی بر رو عضله

در اکثر مواقع ممکن است یک ارتوپد پس از انجام جراحی تعویض مفصل ، بیمار را برای بازیابی قدرت حرکتی به یک منوال تراپ ارجاع دهد . یکی از کلینیک‌های منوال تراپی در غرب تهران ، کلینیک دکتر یاسر نژادی است که علاوه بر سابقه درخشان در این زمینه ، دارای مهارت بسیار بالایی در انجام درمان دستی می‌باشند .

کاربردهای منوال تراپی چیست ؟

باید گفت که ، منوال تراپی در غرب تهران با اثر بازدارنده‌ای که بر روی گیرنده‌های عصبی نقاط آسیب دیده از انتقال درد جلوگیری می‌نماید . این روش درمانی بر روی ریشه‌های عصبی که به نخاع متصل هستند اثر گذاشته و باعث درمان مشکلات ستون فقرات و حتی مشکلات مربوط به مفاصل دست ، پا ، گردن ، مچ دست ، لگن و شانه نیز می‌شود .

برای اینکه درمان دستی تاثیر بهتری داشته باشد و روند درمان سریع‌تر شکل گیرد ، نیاز است تا با درمان‌های دیگری نظیر فیزیوتراپی یا ورزش درمانی ترکیب شود . از کاربردهای درمان دستی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود ؛

 • رفع مشکلات ستون فقرات
 • رفع مشکلات حرکتی
 • درمان میگرن‌های شدید و حاد
 • درمان درد شانه
 • درمان درد گردن
 • درمان مسدود شدن مفصل ران
 • درمان پارگی مینیسک زانو
 • درمان دردهای عضلانی و دردهای مزمن اسکلتی

گاهی اوقات نیاز است تا ، برای درمان مشکلاتی مانند دردهای عضلانی و مشکلات اسکلتی با یک ارتوپد که ، دارای مهارت کافی است مشاوره کرد . دریافت مشاوره رایگان – ارتوپد با توجه به هزینه‌های گزاف درمان می‌تواند کمک شایانی در راستای کاهش هزینه‌ها به فرد بیمار نماید .

در این صورت ممکن است که ، ارتوپد در جلسات مشاوره پیشنهاد درمان دستی و حتی ترکیب آن با جلسات درمانی دیگری مانند فیزیوتراپی و ورزش درمانی را پیشنهاد دهد . از پزشکان متخصص و با مهارت منوال تراپی در غرب تهران دکتر یاسر نژادی است که با بهره گیری از دانش و تجربه کافی در زمینه درمان بیماری‌ها به وسیله درمان دستی تبدیل به یکی از بهترین پزشکان در این صنف شده است .

مزایا و فواید روش منوال تراپی چیست ؟

منوال تراپی در غرب تهران یا درمان دستی اخیرا توانسته است تا ، جایگاه خود را در میان یکی از بهترین روش‌های درمان مشکلات حرکتی ، اسکلتی و عضلانی تثبیت نماید . این روش دارای فواید بیشماری است که در ا‌دامه به بیان چند نمونه مختصر می‌پردازیم ؛

 • تسکین درد : با استفاده از درمان دستی همه دردهای مزمن نواحی متفاوت بدن مانند ستون فقرات ، کمر ، گردن و شانه را درمان می‌نمایند .
 • گردش خون : این روش درمانی دارای اثرات زیادی بر روی سیستم گردش خون بوده و باعث بهبود گردن خون در بدن افراد می‌شود .
 • افزایش دامنه حرکتی : با استفاده از درمان دستی می‌توان به بهبود و درمان دامنه حرکتی اعضای آسیب دیده مانند زانو کمک کرد .
 • هورمون ضد درد : این روش درمانی با افزایش ترشح هورمون ضد درد در نواحی آسیب دیده منجر به کاهش درد می‌شود .

همه روزه افراد زیادی با مراجعه به منوال تراپی در غرب تهران علاوه بر اینکه از جلسات مشاوره‌ای بهره مند می‌شوند ، با استفاده از این روش نوین درمانی مشکلات نواحی مختلف ستون فقرات و سایر اعضاب خود را رفع کرده و سلامت کامل خود را باز می‌یابند .

منوال تراپی در غرب تهران-وب سایت دکتریاسرنژادی

اماکن معتبر برای منوال تراپی

از آنجا که روش نوین درمانی منوال تراپی در غرب تهران در مدت زمان کوتاهی توانسته سابقه درخشانی در درمان انواع بیماری‌های اسکلتی ، عضلانی و حرکتی کسب نماید ، افراد زیادی به دنبال مطب و یا کلینیک معتبر برای برخورداری از این روش درمانی هستند .

این روش درمانی هنگامی که ، با روش‌های درمانی دیگری ترکیب شود ، قدرت درمان چند برابری پیدا می‌کند ، که باعث تسریع در روند درمان و بهبوی فرد بیمار می‌شود . ضمن اینکه ، کوتاه شدن مدت زمان درمان بر کاهش هزینه‌های درمانی نیز ، موثر می‌شود .

یکی از معتبرترین پزشکانی که ، برای منوال تراپی در غرب تهران می‌توان به آن مراجعه کرد ، دکتر یاسر نژادی یکی از پیشگامان در انجام این روش نوین پزشکی است که ، بیماران زیادی را در مدت زمان کوتاهی درمان کرده و سابقه درخشانی را از این طریق کسب نموده است .

کلام آخر

برای بهره مندی از خدمات درمانی منوال تراپی در غرب تهران ، می‌توانید به دکتر یاسر نژادی مراجعه نمایید تا ، از دانش و تخصص ایشان در زمینه این روش نوین پزشکی بهره مند شوید . ضمن اینکه با خیالی آسوده از دریافت بهترین متدهای درمانی توسط ایشان اطمینان لازم را کسب نمایید .

دکتر یاسر نژادی با تکیه بر دانش و تجربه کافی خود و پس از ارایه مشاوره در خصوص روش درمان توانسته است تا سیل عظیمی از مراجعین خود را درمان نماید .

مقالات پیشنهادی

الکتروتراپی

سوزن خشک

دکمه بازگشت به بالا