هزینه کامپرشن تراپی چقدر است ؟

هزینه کامپرشن تراپی یک فاکتور مهم بوده و تا حد زیادی مورد توجه افراد قرار می گیرد .‌ با توجه به این که تجهیزات و دستگاه های مختلفی جهت انجام این فرآیند بکار می رود ، هزینه آن نسبتا بالا می باشد . در این مقاله بیشتر این مبحث را مورد بررسی قرار خواهیم داد ، پس لطفا با ما همراه شوید .

بخوانید: عوارض شاک ویوتراپی چه می باشد ؟

کامپرشن تراپی چیست ؟

در رابطه با بررسی هزینه کامپرشن تراپی ، لازم بوده ، تا چیستی این موضوع را بررسی کنیم . کامپرشن تراپی (Compression Therapy  ) یک روش درمانی غیر دارویی است ، که برای کمک به بهبود جریان خون و کاهش نوروپاتی ، ورم ، التهاب و درد در اطراف عضلات و مفاصل استفاده می شود .

این روش با استفاده از فشار هوا یا سایر روش های مکانیکی ، همچون تنگ و گشاد کردن یک پوشش فشاری ، برای تحریک جریان خون در بخش های مختلف بدن استفاده می شود .

با اعمال فشار مستقیم بر روی بافت های نرم ، عروق خونی فشرده شده و به تنظیم جریان خون در بدن کمک می شود . این فشار باعث کاهش انسداد عروق و کاهش ورم در اطراف مفاصل می شود . علاوه بر این ، کامپرشن تراپی می تواند منجر به کاهش درد و بهبود تار های عصبی شود .

این روش برای درمان بیماری های مختلفی مانند ورم پاها ، التهاب مفاصل ، نوروپاتی دیابتیک ، فیبروز عضلانی ، لیمفادنوپاتی و سایر بیماری های روماتولوژیک استفاده می شود .

با این حال ، قبل از انجام هر نوع درمان ، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و از کارایی این روش برای سلامتی خود اطمینان حاصل کنید . هزینه کامپرشن تراپی به نوع بیماری فرد و شدت آن وابسته خواهد بود .

کامپرشن تراپی چیست ؟

کامپرشن تراپی مناسب چه کسانی است ؟

کامپرشن تراپی به طور کلی برای همه افراد مناسب است ، اما برای افرادی که با مشکلات جریان خون و یا ورم در پاها ، بازوها و دیگر اندام‌های بدنشان روبرو هستند ، بسیار مفید خواهد بود .

همچنین ، افرادی که به سبب شغلشان در مدت زمان طولانی به حالت نشسته یا ایستاده قرار دارند و با مشکلات سفتی عضلات و درد در آن ها مواجه شده اند ، لازم بوده تا با انجام کامپرشن تراپی مشکلات خود را برطرف نمایند . افراد متناسب با شرایطی که دارند ، هزینه کامپرشن تراپی برایشان متفاوت خواهد بود .

افرادی که دارای بیماری‌های قلبی یا عروقی ، ترومبوزیس ، اپی لپسی ، فلبیت ، انسداد مجاری لنفاوی ، اثرات جانبی داروها و یا عفونت‌ها هستند ، در رابطه با انجام کامپرشن تراپی بایستی حتما با پزشک خود مشورت نمایند ، چرا که تحمل فشار برای چنین افرادی به هیچ عنوان توصیه نمی شود . در رابطه با هزینه کامپرشن تراپی بایستی نکات مختلفی را مد نظر قرار داد .

عوامل موثر بر هزینه کامپرشن تراپی

هزینه کامپرشن تراپی وابسته به عوامل مختلفی بوده ، که به آن ها اشاره می نماییم ؛

 • نوع روش کامپرشن تراپی : انواع مختلف کامپرشن تراپی وجود دارد ، از جمله ؛ کامپرسیون پوششی ، کامپرسیون ارتودکسی ، کامپرسیون دینامیک و کامپرسیون پالساتیل . هر یک از این روش ها هزینه متفاوتی دارند .
 • تعداد جلسات درمان : تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان به شدت به وضعیت بیمار و هدف درمانی وابسته است . با افزایش تعداد جلسات ، هزینه کل درمان نیز بالاتر خواهد رفت .
 • مکان ارائه خدمات : هزینه کامپرشن تراپی ممکن است ، با توجه به محل ارائه خدمات مختلف باشد . هزینه در یک مرکز درمانی متفاوت از هزینه در کلینیک خصوصی است .
 • تخصص و تجربه پزشک : هزینه به صورت مستقیم به تخصص و تجربه پزشک ارائه دهنده خدمات ، وابسته است . پزشکان دارای تجربه و تخصص بالا ممکن است ، هزینه بیشتری دریافت کنند .
 • هزینه‌های دیگر : هزینه‌ی مشاوره پزشکی ، هزینه‌ی کامپرسیونی و هزینه‌ی خدمات پشتیبانی نیز بر روی هزینه کامپرشن تراپی تأثیر می‌گذارند .

عوامل موثر بر هزینه کامپرشن تراپی
 

بهترین مرکز جهت انجام کامپرشن تراپی

یکی دیگر از مواردی که در خصوص هزینه کامپرشن تراپی بایستی به آن توجه داشت ، مرکزی است که جهت انجام این فرآیند به آن جا مراجعه می نمایید . یک کلینیک تخصصی بایستی دارای شرایط زیر باشد ؛

 • مهارت متخصصین : بهترین مرکز برای کامپرشن تراپی ملزم به داشتن تیمی قوی از چندین متخصص بوده ، که مهارت بسیار زیادی دارند .
 • تجهیزات پیشرفته : تجهیزات و دستگاه ها جهت کامپرشن تراپی متنوع می باشد و یک کلینیک تخصصی بایستی از تمامی این تجهیزات بهره مند باشد .
 • برخورد مناسب با بیمار : طرز برخورد با بیماران و مراجعه کنندگان فاکتوری بوده ، که کلینیک را درجه بندی می کند .
 • قیمت مناسب : هزینه کامپرشن تراپی در کلینیک بایستی به بهترین نحو ممکن تعیین شود ، تا مراجعه کنندگان مجبور به پرداخت هزینه های گزاف نباشند .

تجهیزات کاربردی در کامپرشن تراپی

هزینه کامپرشن تراپی تا میزان زیادی به تجهیزات بکار رفته شده ، در این روش وابسته است . هر چه تجهیزات بیشتری برای درمان بکار گرفته شود ، به طبع هزینه آن بالاتر خواهد رفت . به موارد زیر توجه نمایید ؛

 • دستگاه های تمرینی : این دستگاه ها شامل ؛ دوچرخه ، تردمیل ، بالابر و وزنه های سنگین است ، که برای تقویت عضلات و بهبود عملکرد بدن استفاده می‌شوند .
 • دستگاه‌های ویدئویی : این دستگاه ها شامل ؛ دوربین های فیلمبرداری و دستگاه های ضبط کننده صدا و تصویر هستند ، که برای ضبط حرکات و تمرینات بیماران بکار می روند .
 • پد‌های ماساژ : این پد ها برای تحریک ، تقویت و جلوگیری از سفتی عضلات در اختیار بیماران قرار می گیرند ، تا نتیجه مثبتی در روند درمان داشته باشد .
 • دستگاه‌های الکترونیکی : این دستگاه ها شامل دستگاه های تحریک الکتریکی عضلات ، دستگاه های سونوتراپی و لیزر تراپی برای بهبود درد و التهاب هستند .
 • وسایل کمکی : شامل چوب پشتی ، کفش‌های ارتوپدی و … بوده ، که حضورشان در طی فرآیند کامپرشن تراپی لازم است .
 • و ….

تمام این تجهیزات ، عاملی در تعیین قیمت و هزینه کامپرشن تراپی می باشند ، که بایستی به آن ها توجه نمود .

کلام آخر

کامپرشن تراپی یک روش درمانی فوق العاده بوده ، که جهت بهبودی بیماری های متعدد بکار گرفته می شود . این روش دارای تعرفه خاصی بوده و هزینه آن به عوامل متعددی وابسته است .

مجموعه دکتر یاسر نژادی علاوه بر این که کامپرشن تراپی را به صورت کاملا حرفه ای انجام می دهد ، هزینه های منصفانه ای را برای خدمات خود در نظر گرفته و افراد با پرداخت هزینه های کمتری نسبت به سایر مراکز ، روند درمان خود را ادامه خواهند داد .

بخوانید: معرفی کامل عمل جراحی اپی فیزیودز

دکتر یاسر نژادی – متخصص ارتوپدی – جراح زانو

✵ انجام بیش از 200 جراحی اختصاصی تعویض مفصل زانو در سال با با بی حسی موضعی 

✵ تعویض مفصل زانو – PRP زانو – تزریق ژل زانو

برای دریافت نوبت ، مشاوره و معاینه جراحی تعویض مفصل زانو ، تماس بگیرید.