تجربه بیماران تعویض مفصل زانو

تعویض کامل مفصل ران و تعویض مفصل زانو روش های انتخابی رایجی برای بیماران مبتلا به استئوآرتریت و ضربه دیدگان مفاصل می باشند . در اینجا ، مراقبت و تجربه بیماران تعویض مفصل زانو که ، بهبودی موفقیت آمیزی داشته اند آورده شده است ، تا شما با جراحی زانو بیشتر آشنا شوید .

تجربه بیماران تعویض مفصل زانو

بیشتر بخوانید: آشنایی با الکتروتراپی و انواع آن

ضروریت تعویض مفصل زانو

در گذشته ، بسیاری از افراد مبتلا به درد مفصل ران یا زانو در انتخاب تعویض مفصل مردد بودند . آنها نگران اقامت طولانی مدت در بیمارستان ، درد مداوم یا تحرک بعد از جراحی بودند . اما اکنون ، بسیاری از این مشکلات ، دیگر وجود ندارند و می توان از این تکنیک عالی به خوبی استفاده نمود .

با تعویض مفصل توسط بهترین جراح زانو ، می‌توان صبح ‌ها جراحی تعویض مفصل ران یا زانو انجام داد و بعد از ظهر همان روز به خانه رفت . تجربه بیماران تعویض مفصل زانو نشان می دهد ، بیش از 75 درصد بیماران به جای گذراندن سه تا پنج روز در بیمارستان ، دوران نقاهت کمتر از یک روز را در بیمارستان سپری می نمایند و معمولا نیازی به ماندن در بیمارستان نیست .

ضروریت تعویض مفصل زانو

بهترین افراد برای جراحی تعویض مفصل زانو

اولین قدم در برنامه ریزی این نوع جراحی این است که مطمئن شوید کاندیدای خوبی هستید . هنگامی که بیماران را برای تعویض مفصل ران یا زانو ارزیابی می کنیم ، به چند نکته توجه می نماییم :

 1. در کل در سلامتی خوبی هستید و شرایطی ندارید که بتواند جراحی شما را تحت تاثیر قرار دهد .
 2. شما سطحی از قدرت را دارید ، که به شما کمک می کند تا به خوبی ریکاوری کنید .
 3. یک سیستم پشتیبانی قوی دارید که ، وقتی بعد از جراحی تعویض مفصل زانو به خانه می روید به شما کمک می کند .

تجربه بیماران تعویض مفصل زانو بیانگر این است که ، اگر این موارد رعایت شود ، تعویض مفصل زانو معمولا یک گزینه مناسبی برای شماست .

بیشتر بخوانید: فیزیوتراپی زانو

بهترین جراحی زانو در تهران

تیم پزشکی دکتر یاسر نژادی شامل چندین متخصص برای بهینه سازی مراقبت شما قبل و پس از جراحی است . قبل از جراحی زانو ، شما یک ارزیابی توانبخشی با فیزیوتراپیست خواهید داشت . این جلسه یک ساعته به ما ، یک ایده عمیق از توانایی بدنی و نیازهای حمایت اجتماعی شما می دهد . با مراجعه به وب سایت دکتر یاسر نژادی می توانید وقت مشاوره دریفت نمایید .

همچنین بر اساس تجربه بیماران تعویض مفصل زانو ، باید به سایر پزشکان مراجعه کنید تا مطمئن شوید که قلب و ریه های شما در وضعیت خوبی هستند . اگر شرایط پزشکی دیگری دارید ، این تیم می تواند به شما کمک کند تا اقدامات پیشگیرانه ای برای مدیریت آن انجام دهید .

در نهایت ، ما مشاوره رایگان – ارتوپد را ، قبل از جراحی ارائه می دهیم . در طول مشاوره ، علاوه بر دانستن روند جراحی زانو و پاسخ سوالهایتان ، می‌توانید از بیمارستان ما دیدن کنید ، با پزشک و پرستاران ارتباط برقرار کنید و آنچه را که بعد از جراحی نیاز دارید ، مانند واکر یا وسایل پزشکی ، دریابید .

طبق تجربه بیماران تعویض مفصل زانو ، در مجموع بدانید که ، هرچه قبل از جراحی ، آگاهی های بیشتری داشته باشید ، بعد از جراحی وضعیت بهتری خواهید داشت .

بهترین جراحی زانو در تهران

پیشرفت های جراحی در تعویض مفصل زانو

در طول سال ‌ها ، پیشرفت‌ ها در رویکرد جراحی به امکان تعویض مفصل با دوره نقاهت کوتاه کمک کرده است و در تعویض مفصل زانو ، فناوری کامپیوتری یک پیشرفت بزرگ بوده است . تکنیک های کامپیوتری به ما کمک می کند تا در جراحی حرکات دقیق تری انجام دهیم .

همچنین تجربه بیماران تعویض مفصل زانو ، نشان داده است که ، برای تعویض مفص لگن و زانو ، ما شاهد بهبودهایی در بیهوشی برای کمک به کنترل بهتر درد پس از جراحی بوده ایم .

بیشتر بخوانید: مشاوره رایگان ارتوپد

بهبود تجربه تعویض مفصل زانو

ما شما را بلافاصله پس از جراحی بلند می کنیم و حرکت می دهیم و مطمئن می شویم که می توانید در خانه نیز مستقل باشید . از بسیاری جهات ، تعویض مفصل با تکنولوژی های روز دنیا ، تجربه جراحی زانو را تغییر داده است .

طبق گزارشات تجربه بیماران تعویض مفصل زانو ، علاوه بر درد کمتر و بازگشت سریع تر به فعالیت ، جراحی تعویض مفصل زانو یا ران در همان روز خطر عفونت یا عوارض بعد از جراحی را نیز کاهش می دهد ، بهبودی راحت تری به شما می دهد و از آنجایی که می توانید در خانه باشید ، خواب شما را بهبود می بخشد .

تجربه بیماران تعویض مفصل زانو نشان می دهد که ، با تکنیک های جدید تعویض مفصل توسط بهترین جراح زانو ، لازم نیست اجازه دهید درد لگن و زانو بر کیفیت زندگی شما تأثیر بگذارد . با یک متخصص ارتوپدی صحبت کنید تا ببینید آیا جراحی تعویض مفصل می تواند برای شما مناسب باشد یا خیر ، بنابراین دلیلی برای تحمل درد مفاصل دیگر وجود ندارد .

بهبود تجربه تعویض مفصل زانو

چند نمونه تجربه بیماران تعویض مفصل زانو

در ادامه مطلب تجربه بیماران تعویض مفصل زانو ، چندین تجربه از بیماران که عمل تعویض مفصل زانو را انجام داده اند ، آورده ایم . مطالعه این تجربیات به افزایش آگاهی شما از این عمل کمک خواهد کرد .

 • تجربه بیمار اول : تا جایی که ممکن بود برای جراحی زانو صبر کردم و منتظر درمان « معجزه‌آمیز » بودم که هرگز اتفاق نیفتاد . در حالی که منتظر بودم ، حداقل 3 سال هر 90 روز آمپول های کورتیزون مصرف کردم ، با ادامه این تزریقات ، اثربخشی آن ها کاهش یافت . پی آر پی و سایر تزریقی ها را نیز امتحان کردم .

تا اینکه پس از مطالعه تجربه بیماران تعویض مفصل زانو ، در 17 تیرماه توسط دکتر یاسر نژادی ، تعویض مفصل زانوی چپ داشتم . ریکاوری و فیزیوتراپی سخت بود ، اما نتیجه باورنکردنی بود .

من در 5 هفتگی به زندگی و فعالیت های عادی برگشتم و پس از 8 هفته شروع به فعالیت های ورزشی سنگین کردم . برای اولین بار در بیش از 10 سال هیچ دردی در زانو وجود نداشت . تعویض مفصل زانو آنقدر موفقیت آمیز بود که تصمیم گرفتم زانوی راستم را نیز انجام دهم .

عمل جراحی زانوی راست نیز موفقیت آمیز بود ، اما در 10 روز اول نگران بودم که بهبودی کندتر از جراحی زانوی اول باشد . فیزیوتراپی ، روند بهبودی را تسریع کرد . حالا مدام از خودم می پرسم چرا اینقدر صبر کردم ؟ تجربه بیماران تعویض مفصل زانو ، همیشه نشان از رضایت آن ها بوده است .

 • تجربه بیمار دوم : زانوهای من ده سال پیش مجروح شدند ، و هر دو را جراحی کردم . باید بگویم که ، اثربخشی این روش‌ها فقط مدت کوتاهی دوام آورد ، تا اینکه با بهترین جراحی زانو در تهران ، دکتر یاسر نژادی ، آشنا شدم .

در جلسه مشاوره ، عمل تعویض مفصل زانو توصیه شد و دکتر یاسر نژادی جزئیات جراحی را توضیح داد ، اطلاعات دقیق را در دسترس من قرار داد و تجربه بیماران تعویض مفصل زانو ، را نیز در اختیار من قرار داد .

دستورالعمل های بعد از عمل من واضح بود و با تمام داروهای مورد نیاز از داروخانه بیمارستان به خانه رفتم . تجهیزات پس از عمل مورد نیاز من ، توسط پزشکم سفارش داده شد و یک روز قبل از جراحی به من تحویل داده شد ، و نحوه عملکرد تجهیزات به طور کامل توضیح داده شد .

پس از جراحی تعویض مفصل زانو ، یک فیزیوتراپ مجرب و آگاه هفته ای سه بار به خانه من می آمد . من تمرینات را دو بار در روز ، هر روز ، طبق آموزش او ادامه می دادم و در عرض دو هفته ، پیاده روی روزانه خود را افزایش دادم .

بر اساس تجربه بیماران تعویض مفصل زانو ، بهبودی کامل از تعویض مفصل زانو زمان زیادی طول می کشد ، اما در حال حاضر ، نسبت به سال های قبل از عمل جراحی ، درد زانو ندارم و بهبودی سریع‌تر از آنچه پیش ‌بینی می ‌کردم بوده است .

 • تجربه بیمار سوم : وقتی با دکتر یاسر نژادی مشورت کردم ، او پس از بررسی عکس ‌برداری اشعه ایکس به من اطلاع داد که زانوی من کاملا ساییده شده است و بهترین گزینه درمان ، تعویض مفصل زانو خواهد بود . او گفت که برخی از داروها و تزریق‌ها برای کوتاه‌ مدت کمک ‌کننده هستند و برای مدت کوتاهی تسکین کننده هستند .

از او پرسیدم بهبودی چقدر طول می‌کشد تا بتوانم فعالیت‌های معمول و ورزش خود را از سر بگیرم ، او به من اطلاع داد که انتظار دارد چهار تا شش ماه دیگر بتوانم فعالیت های عادی خود را از سر بگیرم . تجربه تعویض مفصل زانوی من بسیار موفقیت آمیز بود و دوران نقاهتم به خوبی سپری شد .

کلام پایانی

تجربه بیماران تعویض مفصل زانو ، نشان می دهد که این جراحی ، یک درمان ایده آل برای افرادی است که از درد زانو رنج می برند . به لطف پیشرفت علم پزشکی ، امروزه عمل تعویض مفصل زانو و ران یک درمان موفق است که به میزان قابل توجهی درد زانو را بهبود می بخشد .

اگر شما نیز از این بیماری رنج می برد ، می توانید با مراجعه به وب سایت ما ز مشاوره رایگان ما بهره مند شوید ، تا دریابید آیا جراحی تعویض مفصل زانو ، برای شما مناسب است یا خیر.

بیشتر بخوانید: علائم پارگی تاندون دست

بعد از تعویض مفصل زانو رعایت چه مواردی باعث بهبود حال بیمار میشود؟

 

پس از عمل تعویض مفصل زانو، رعایت موارد زیر می‌تواند بهبود حال بیمار را تسهیل کند و فرآیند بازسازی را بهبود بخشد:

 

 1. فیزیوتراپی: مهمترین عنصر در بازسازی پس از عمل تعویض مفصل زانو فیزیوتراپی است. بیمار باید با فیزیوتراپیست متخصص همکاری کند تا تمرینات و رژیم درمانی مناسب برای تقویت عضلات، افزایش محدودیت حرکتی و کاهش درد را اجرا کند.

 

 1. رعایت داروها: بیمار باید داروها و دستورات دارویی را به دقت دنبال کند. این شامل ضد التهاب‌ها، مسکن‌ها و هر داروی دیگری که توسط جراح تجویز شده باشد، می‌شود.

 

 1. کاربرد یخ و گرما: استفاده از یخ به عنوان پس از عمل تعویض مفصل زانو می‌تواند تورم و التهاب را کاهش دهد. همچنین، گرما (با اعتدال) می‌تواند به عضلات کمک کند تا کمتر تنش داشته باشند.

بعد از تعویض مفصل زانو رعایت چه مواردی باعث بهبود حال بیمار میشود؟

 1. مراقبت از زانو: حفظ نظافت مناسب و رعایت دستورات جراحی در مورد تاول و بانداژ زانو بسیار مهم است. همچنین، باید از افزایش فشار بر روی مفصل زانو جلوگیری کرد.

 

 1. تغذیه صحیح: مصرف یک رژیم غذایی مناسب با توجه به راهنمایی پزشک یا متخصص تغذیه، به بهبود عملکرد بدن و بازسازی تیماری کمک می‌کند.

 

 1. انجام تمرینات در خانه: بیمار می‌تواند تمریناتی که از فیزیوتراپیست یاد گرفته است را در خانه نیز انجام دهد تا بهبود حال خود را تسریع بخشد.

 

 1. حفظ وزن سالم: حفظ وزن سالم و جلوگیری از اضافه وزن می‌تواند فشار اضافی بر مفصل زانو را کاهش دهد.

 

 1. توجه به علائم نامطلوب: هر علامت نامطلوب، مثل تورم غیرعادی، قرمزی، درد شدید یا علائم عفونت باید به پزشک گزارش شود.

 

رعایت این موارد و همکاری مستمر با تیم درمانی می‌تواند بهبود حال بیمار پس از عمل تعویض مفصل زانو را تسهیل کند و به بهبود عملکرد مفصل زانو کمک کند.

برای سفارش و تعویض مفصل زانو با پروتز آمریکایی می توانید با همکاران ما تماس حاصل نمایید.

دکمه بازگشت به بالا