طول عمر پروتز زانو و برندهای پروتز زانو جهت تعویض مفصل زانو

اگر در حال تحقیق در مورد چگونگی آگاهی از نیاز به تعویض مفصل زانو هستید ، و یا اینکه قبلا این عمل را انجام داده اید ، احتمالاً می خواهید پاسخ دو نکته مهم ” طول عمر پروتز زانو و برندهای پروتز زانو جهت تعویض مفصل زانو ” را بدانید . در این مقاله به بررسی طول عمر مفاصل مصنوعی زانو و برندهای مختلف تعویض مفص زانو می پردازیم .

بیشتر بخوانید: جدید ترین روش جراحی تعویض مفصل زانو

طول عمر پروتز زانو چقدر است؟

پس از یک عمل موفقیت آمیز و گذراندن دوران نقاهت ، بین 85 تا 90 درصد از کل بیماران تعویض مفصل زانو باید انتظار داشته باشند ، زانوی جدیدشان بین 15 تا 20 سال دوام بیاورد . برخی از آنها بسیار طولانی تر ( بیشتر از 20 سال ) دوام می آورند ، در حالی که برخی دیگر زودتر به مداخله پزشکی نیاز دارند .

طول عمر پروتز زانو چقدر است

 طول عمر مفصل زانو به چه عواملی بستگی دارد

در ارتباط با مطلب طول عمر پروتز زانو و برندهای پروتز زانو جهت تعویض مفصل زانو می توان گفت ، زمانی که تعویض مفصل زانو انجام دادید ، طبیعی است که بخواهید مفصل تا جایی که ممکن است دوام بیاورد . طول عمر پروتز زانو به عوامل مختلفی بستگی دارد . این عوامل شامل موارد زیر است :

  • سن بیمار در زمان عمل
  • میزان سلامت بیمار قبل از عمل پروتز زانو
  • میزان فعالیت بیمار بعد از جراحی مفصل زانو
  • نوع ماده استفاده شده در ایمپلنت
  • بیماران جوانتر ممکن است نیاز به عمل دوم برای تمیز کردن سطوح استخوانی و ریست ایمپلنت داشته باشند .

چرا برخی از افراد به جراحی اصلاح زانو نیاز دارند

در ادامه مطلب طول عمر پروتز زانو و برندهای پروتز زانو جهت تعویض مفصل زانو ، به بررسی عواملی که برخی از افراد نیاز به جراحی اطلاحی دارند ، می پردازیم .

جراحی مجدد مفصل زانو معمولاً زمانی مورد نیاز است که مفصل مصنوعی از کار افتاده باشد . این جراحی معمولاً به دلیل مواردی چون آسیب ، ساییدگی ، شل شدن و عفونت که از شایع ترین نشانه ها است ، ایجاد می شود .

بیشتر بخوانید: مشاوره رایگان ارتوپد

چند بار می توان پروتز زانو را تعویض کرد

در ارتباط با طول عمر پروتز زانو و برندهای پروتز زانو جهت تعویض مفصل زانو می توان گفت ، از آنجایی که طول عمر مفصل مصنوعی زانو ، به طور معمول بین 15 تا 20 سال است ، بیمارانی که تعویض زانو خود را در سنین پایین ‌تر انجام داده‌اند ، به احتمال زیاد به جراحی مجدد نیاز دارند .

خوب است بدانید ، بیماران می توانند به دفعات مورد نیاز جراحی مفصل زانو را انجام دهند ، با این حال ، با هر بار جراحی مجدد ، احتمال از دست دادن استخوان اطراف زانو بیشتر می شود . این فرایند می تواند منجر به افزایش احتمال عوارض و خطرات در عمل های اصلاحی بعدی زانو شود .

چند بار می توان پروتز زانو را تعویض کرد

نکاتی برای مراقبت از زانوی جدید

در ادامه مطلب طول عمر پروتز زانو و برندهای پروتز زانو جهت تعویض مفصل زانو می توانیم به بررسی نکات مراقبتی از زانوی جدید جهت افزایش طول عمر پروتز زانو بپردازیم . پس از عمل تعویض زانو توسط بهترین جراح زانو ، باید مطمئن شوید که زمان بهبودی خود را به حداکثر می رسانید .

پزشک شما یک برنامه ریکاوری ارائه می دهد ، که شامل فیزیوتراپی و فعالیت هایی است که باید ، با هدف تقویت عضلات اطراف زانوی جدید انجام گیرد .

اگر دوچرخه سوار هستید ، خوش شانس هستید ! در کنار شنا ، گلف و پیاده روی و دوچرخه سواری بعد از جراحی تعویض زانو یکی از بهترین فعالیت های بعد از عمل زانو به حساب می آیند . این امر به این دلیل است که مفصل زانو را تحت هیچ گونه فشار تحمل کننده وزن قرار نمی دهد .

بهترین برندهای پروتز زانو

اگر در حال تحقیق در مورد طول عمر پروتز زانو و برندهای پروتز زانو جهت تعویض مفصل زانو هستید ، باید برندهای مختلف پروتز زانو و کیفیت و دوامشان را بررسی نمایید . برای افزایش آگاهی شما ، ما برندهای معتبر دنیا را مورد بررسی قرار داده ایم ، این برندها شامل :

  1. برند Zimmer-Biomet : این برند ، انواع مختلف پروتز ، برای تعویض مفصل زانو در مردان و زنان بر اساس نیازهای جنسیتی آنها طراحی کرده است . بنابراین ایمپلنت های با اندازه های مختلف بر اساس نیاز بیمار تولید می نماید .
  2. برند DePuy Synthes : DePuy Synthes دومین تولید کننده ایمپلنت لگن و زانو در جهان است که در مطلب طول عمر پروتز زانو و برندهای پروتز زانو جهت تعویض مفصل زانو به آن پرداخته ایم .

رایج ترین مدل های پروتز زانو این شرکت عبارتند از Attune ( برای تعویض کامل و اصلاح زانو ) ، سیگما ( برای تعویض کامل و جزئی زانو ) ، S-ROM Noiles ( برای جایگزینی کامل و اصلاح شده زانو با کمبود شدید استخوان یا دژنراسیون بافت نرم ) و LCS Complete ( تعویض کامل و مجدد زانو ) .

  1. برند Stryker : برجسته ترین مدل های کاشت زانو شرکت Stryker عبارتند از Triathlon ( برای تعویض کامل ، جزئی و اصلاحی زانو ) ، Triathlon Tritanium ( برای تعویض کامل زانو بدون سیمان ) ، Scorpio ( برای تعویض کامل و اصلاح شده زانو ) ، Duracon TS ( برای تعویض مجدد پروتز زانو ) و Avon Patello-Femoral ( برای تعویض جزئی زانو ) .
  2. برند Smith & Nephew : برند بعدی که در مطلب طول عمر پروتز زانو و برندهای پروتز زانو جهت تعویض مفصل زانو بررسی می شود Smith and Nephew است . این شرکت در کاشت ایمپلنت برای جراحی تعویض زانو رباتیک نیز تخصص دارند .

آنها به جای پلاستیک از آلیاژ خاصی از زیرکونیوم اکسید شده در ایمپلنت های خود استفاده می کنند تا در طول زمان سایش ایمپلنت را کاهش دهند و طول عمر پروتز زانو را افزایش دهند .

رایج‌ترین مدل‌های ایمپلنت آن‌ها Journey I BCS ( برای جایگزینی کامل و جزئی زانو ) ، Journey II ( کاشت‌ های تخصصی کامل و جزئی زانو برای افراد جوان‌تر و فعال‌تر ) ، Genesis II ( ایمپلنت ‌های جایگزین یا نگهدارنده PCL برای جایگزینی کامل زانو ) است و Legion ( ایمپلنت‌های PCL را نگه می‌دارند یا جایگزین می‌کنند برای جایگزینی کامل یا اصلاح شده زانو با ثبات‌تر ) .

  1. برند Arthrex : آرترکس یک تولید کننده پزشکی است که محصولات مختلفی را برای مشکلات و درد زانو تولید می کند . محصول شاخص آن ، یعنی iBalance ، نتایج پیشرفته تعویض کامل و جزئی زانو را ارائه می دهد .

بررسی برندهای ذکر شده جهت آگاهی شما از مطلب طول عمر پروتز زانو و برندهای پروتز زانو جهت تعویض مفصل زانو می تواند موثر باشد .

بهترین برندهای پروتز زانو

کلام پایانی

به طور معمول ، جراحی مفصل زانو ، با هدف کاهش درد و بهبود شرایط بیمار انجام می گیرد و در هنگام طراحی پروتز زانو ، اجزای مختلف آن با هم هماهنگ می شوند تا امکان حرکت نرم تر مفصل را فراهم کنند و از سایش سریع و آسیب پارگی به پروتز جلوگیری کنند .

در ارتباط با طول عمر پروتز زانو و برندهای پروتز زانو جهت تعویض مفصل زانو ، نیز می توان گفت که ، به عوامل مختلفی از جمله سن بیمار ، میزان فعالیت او پس از جراحی زانو و نوع پروتزی که استفاده می شود بستگی دارد .

برای افزایش آگاهی خود ، بهتر است برندهای مختلف پروتز زانو جهت تعویض مفصل زانو را بررسی و بهترین نوع آن را به پزشک خود پیشنهاد دهید . کلینیک تخصصی دکتر یاسر نژادی آماده پاسخگویی شما عزیزان است . با مراجعه به وب سایت دکتر یاسر نژادی سوالات خود را با ما درمیان گذارید .

بیشتر بخوانید: ورزش درمانی زانو به درمان چه مشکلاتی کمک می کند ؟

دکتر یاسر نژادی – متخصص ارتوپدی – جراح زانو

✵ انجام بیش از 200 جراحی اختصاصی تعویض مفصل زانو در سال با با بی حسی موضعی 

✵ تعویض مفصل زانو – PRP زانو – تزریق ژل زانو

برای دریافت نوبت ، مشاوره و معاینه جراحی تعویض مفصل زانو ، تماس بگیرید.