سوالات مهم قبل از جراحی که باید از پزشک بپرسید

سوالات مهم قبل از جراحی به شما اطمینان می دهد، که درمان شما یا خانواده تان با وجود سختی های بسیار، موفقیت آمیز خواهد بود. اگر نمی توانید خود را آرام کنید، حتما پیش از عمل با پزشک تان گفتمانی کوتاه داشته باشید.

این صحبت کوتاه شاید تخصصی به نظر برسد، اما در کاهش اضطراب و استرس شما موثر است. سوال های غیر مربوط نپرسید. موضوع سوالات شما باید مرتبط با عمل باشد، تا حداقل اطلاعات مفیدی درباره شیوه انجام عمل و مدت زمان آن به دست بیاورید.

در ادامه درباره سوالاتی که باید از پزشک بپرسید، توضیح می دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه شوید.

آیا سوال پرسیدن از پزشک قبل از جراحی کمکی به بیمار و خانواده می کند؟

سوالات مهم قبل از جراحی، ذهن و قلب بیمار و خانواده او را تا حدودی آرام می کند. با پرسیدن این سوالات شاید دقیقا متوجه اتفاقات اتاق عمل نشوید، ولی حداقل می توانید خود را آرام کنید.

فضای بیمارستان بسیار متشنج و ناراحت کننده است. بهترین راهکاری که ذهن شما را از خوب بودن وضعیت بیمار مطمئن می کند، گفت و گو با پزشک می باشد. شاید شما حرف های او را درک نکنید، اما او قابلیت این که شما را از وضعیت بیمار مطلع کند، را دارد.

در این بخش از مقاله سوالات مهم قبل از جراحی، درباره تاثیرات این گفتمان صحبت می کنیم. بیمار و خانواده او نیاز به یک آماده سازی برای پذیرش این وضعیت دارند. چه چیزی بهتر از سوال پرسیدن از پزشک می تواند ذهن آن ها را آرام کند.

 پرسیدن سوال‌ از پزشک قبل از جراحی به بیمار و خانواده ‌اش کمک شایانی می کند. در واقع، اطلاعات کامل و صحیح درباره جراحی و تحلیل ریسک‌ ها و فواید آن در اختیار بیمار می گذارد، تا با آگاهی کامل از روند درمان در مسیر بهبودی گام بردارد.

آیا سوال پرسیدن از پزشک قبل از جراحی کمکی به بیمار و خانواده می کند؟

موضوع سوالات قبل از جراحی باید در مورد چه چیزی باشد؟

تنها پزشک معالج با پاسخ دادم به سوالات مهم قبل از جراحی، ذهن بیمار را آرام می کند. شاید از خودتان بپرسید که سوال پرسیدن از پزشک بیهوده باشد، اما در واقع از نظر روانی متقاضی درمان و خانواده اش را آماده پذیرش این موقعیت می کند.

سوالاتی که از پزشک می پرسید، نباید خارج از حوزه کاری او باشد. بایستی به وضعیت بیمار و نوع جراحی، مرتبط باشد. موارد ذیل به شما کمک می کند، تا متناسب با شرایط بیمار از پزشک سوال بپرسید؛

 • طبیعت و هدف جراحی: بیمار باید از ضرورت اجرای جراحی و هدف آن مطلع شود. مهم ترین سوالی که باید از پزشک بپرسید، ضرورت انجام عمل است؟.
 • روش‌ های جایگزین: متقاضی درمان باید در مورد روش های جایگزینی برای جراحی و مزایا و معایب آن ها اطلاعات به دست بیاورد. یکی از سوال های آن باید با هدف اطلاع از روش های جایگزینی پرسیده شود.
 • خطرات و مخاطرات: بیمار باید از پزشک خود بپرسد که چه خطرات و مخاطراتی با جراحی مرتبط هستند و چه عوارض جانبی، سلامت او را تهدید می کند؟.
 • طول مدت وقت و بهبود: سوالات مهم قبل از جراحی در شکل های مختلفی پرسیده می شود. یکی از سوالات تا، باید به مدت زمان لازم برای بهبودی کامل یا درصد بهبودی بعد از جراحی پاسخ دهد.
 • بستری شدن در بیمارستان: آیا نیاز به بستری شدن در بیمارستان بعد از جراحی لازم است؟ یا چه مدت باید در بیمارستان بمانید؟ را حتما در لیست سوالات خود قرار دهید.
 • آماده ‌سازی قبل از جراحی: چگونه باید خود را قبل از جراحی آماده کنیم؟ آیا نیاز به پرهیز غذایی هست؟ از سوالات مهم قبل از جراحی هستند، که بیمار یا خانواده او باید از کادر درمان بپرسند.

سوالات قبل از جراحی چه کمکی به بیمار می کند؟

سوالات مهم قبل از جراحی به بیمار کمک می ‌کند، تا اطلاعات کامل تری درباره جراحی و فرایند درمان به دست بیاورد. همانطور که در هنگام خرید محصول جدیدی از فروشنده درباره مشخصات فنی آن جویا می شوید، بایستی در هنگام پذیرش خدمات درمانی نیز درباره شرایط آن و نوع جراحی از پزشک معالج سوال کنید.

سوالات نباید بی ربط با وضعیت شما باشد. این سوالات، مباحث پزشکی را برای ما آسان و قابل فهم می کند. با این پرسش و پاسخ کوتاه، حداقل درباره جراحی پیش رو اطلاعات مفیدی به دست می آورید. موارد ذیل نشان دهنده اثرات این گفت و گو بر روند درمان است؛

 • فهم بهتر و آگاهی بیشتر: این سوالات به بیمار کمک می کند، تا فرآیند جراحی را بشناسد و توقعات بی جا از کادر درمان نداشته باشد. با داشتن اطلاعات کافی، بیمار می ‌تواند تصمیم‌ گیری مناسب‌ تری برای درمان خود بگیرید.
 • کاهش استرس و اضطراب: اندازه ‌گیری و پاسخ به سوالات بیماران، استرس و اضطراب آن‌ ها را کاهش می دهد. بیماران با وجود اطلاع از جوانب جراحی، خیال شان از بابت روند بهبودی آسوده تر است.
 • تسهیل ارتباط با پزشک: پرسیدن سوالات مهم قبل از جراحی به بیمار امکان می ‌دهد، که ارتباط بهتری با پزشک خود برقرار کند. این ارتباط بهبود یافته به متقاضی، اعتماد بیشتری در درمان و انجام جراحی می دهد.
 • اطمینان از تصمیم‌ گیری: با پرسیدن سوال، بیمار از تصمیم خود مطمئن می شود. به همین خاطر حتی در آرام کردن خانواده خود به پرسنل و کادر درمان کمک می کند.

در عمل جراحی زانو چه سوالاتی باید از پزشک بپرسیم؟

در این بخش از مقاله سوالات مهم قبل از جراحی، درباره سوالاتی که بیماران زانو می توانند از پزشک بپرند، صحبت می کنیم. امروزه به علت بی تحرکی و چاقی مفرط، اکثر مردم به خصوص جوانان در سنین پایین، جراحی زانو انجام می دهند.

متقاضیان این گروه درمانی، بیشتر باید سوالات شان مرتبط با نوع جراحی و درصد بهبودی آن ها از این فرآیند باشد. موارد ذیل، سوالات مهم قبل از جراحی برای عمل زانو هستند، توجه کنید؛

 • عمل جراحی شما در چه نوع است و چگونه انجام می شود؟
 • تکنیک های آن با عمل جراحی های قبلی زانو چه فرقی دارد؟
 • هدف از عمل جراحی زانو چیست؟ آیا برای تعویض زانو یا بهبود عضو آسیب دیه باید جراحی انجام شود؟
 • عوارض این شیوه جراحی زانو چیست؟
 • چه خطراتی بعد از جراحی زانو سلامت فرد را درگیر می کند؟
 • چه مدت جراحی طول می کشد؟ یا حداکثر زمان لازم برای این نوع عمل های زانو چقدر است؟
 • چه مدت باید در بیمارستان بعد از عمل بستری شوم؟
 • آیا بعد از جراحی زانو باید فیزیوتراپی انجام دهم؟
 • نیازی به تغییر رژیم غذایی بعد از عمل زانو هست؟

موارد فوق سوالات مهم قبل از جراحی زانو را بیان می کند. اگر می خواهید در مسیر بهبودی گام بردارید و خیال تان از انتخاب این نوع عمل مطمئن شود، سوال هایتان را از متخصصین حوزه بپرسید.

بیشتر بخوانید: مشاوره رایگان ارتوپد

چه نوع سوالاتی پیش از عمل از جراح بپرسیم؟

سوالات مهم قبل از جراحی، شما را راهنمایی می کنند، تا با وجود سختی های بسیار، با قدم هایی استوار در مسیر بهبودی گام بردارید. هنگام گفت گو با پزشک ، ذهن خود را متمرکز به عمل جراحی پیش رو کنید. سوالات زیر را از جراح خود بپرسید؛

 • آیا عمل پیش رو مناسب وضعیت من هست؟
 • آیا نیاز به مصرف دارو خاصی دارم؟
 • چه مدت بعد از جراحی می توانم بدون کمک از دیگران به کار های خود بپردازم؟
 • شیوه جراحی عمل چگونه است؟
 • آیا باید در طول عمل بی حس باشم یا بی هوش؟
 • چه مدت باید در بیمارستان بستری باشم؟
 • درصد موفقیت این برنامه چقدر است؟
 • و…

سوالات مهم قبل از جراحی، شاید زبانی برای سخن گفتن نداشته باشد، اما بیشترین تأثیر را در انتخاب نوع شیوه جراحی دارد. بنابراین به جای این که سوالات خود را در اینترنت جست و جو کنید، شخصا از پزشک معالج تان بپرسید.

چه نوع سوالاتی پیش از عمل از جراح بپرسیم؟

سخن پایانی

سوالات تان را قبل از جراحی مستقیما از پزشک یا کادر درمان بپرسید، تا با خیالی آسوده به اتاق عمل بروید. اگر به دنبال یک جراح ماهر برای عمل زانو می باشید، به مجموعه بزرگ دکتر یاسر نژادی مراجعه کنید. این پزشک ماهر در فضای مجازی نیز فعالیت می کند. با مراجعه به وب سایت او، سوالات خود را به صورت غیر حضوری از کارشناسان ما بپرسید.

دکتر یاسر نژادی – متخصص ارتوپدی – جراح زانو

✵ انجام بیش از 200 جراحی اختصاصی تعویض مفصل زانو در سال با با بی حسی موضعی 

✵ تعویض مفصل زانو – PRP زانو – تزریق ژل زانو

برای دریافت نوبت ، مشاوره و معاینه جراحی تعویض مفصل زانو ، تماس بگیرید.