کدام بیمار،کاندید تعویض مفصل کامل زانو می باشد؟

یکی از سئوالاتی که مکرر پرسیده می شود این است که چه بیماری کاندید تعویض مفصل کامل زانو می باشند؟

بدیهی است که مفصلی که کاملا از کار افتاده و غضروف آن از بین رفته باشد و قابل ترمیم نیست ،کاندید تعویض مفصل کامل زانو است که بستگی به سن دارد. معمولاً بیماران بالای ۶۰ سال را ما، کاندید جراحی کامل تعویض مفصل زانو قرار می دهیم و در آن هم کندیل فمور یا استخوان بالای ران و هم سطح تی بیا ساق را ، برش می دهیم ، برمی‌داریم ، زاویه می زنیم و محل های آسیب دیده را از بدن حذف کرده و جایگزین آن یک پروتز مصنوعی و صفحه پی وی سی مانندی می شود که نقش مینیسک را بازی می کند و در بعضی موارد نیز ، نیاز داریم که حتی کشکک را هم پروتز مصنوعی بگذاریم و آن استخوان پاتلا را هم به صورت مصنوعی تغییراتی انجام دهیم و برش هایی بخورد.
ما معمولاً بر اساس درجه بندی آرتروز ، گرید های بالا ، آخر و بالای ۳ و ۴ را کاندید تعویض مفصل می‌کنیم.

اگر سن، بالای ۶۰ سال باشد توتال نی را انجام می دهیم و اگر سن پایین تر از ۶۰ سال باشد ، سعی می کنیم که با روش های جایگزین با استئوتومی با آرتروسکوپی داخل مفصل، ترمیم هایی که انجام می دهیم ، بیمار را تا سنی که بتوانیم در آن تعویض کامل مفصل زانو را انجام دهیم ، برسانیم.
علتش این است که این مفصل مصنوعی ۲۰ الی ۲۵ سال قرار است در پای مریض باشد و بعداً تعویض شود .

اگر در سنین پایین این کار انجام شود ، ممکن است نیاز به چند بار تعویض وجود داشته باشد و پارامترهای دیگری مد نظر است . که آن را سعی می‌کنیم سن بیمار به شصت سال نزدیک باشد .

دکتر یاسر نژادی – متخصص ارتوپدی – جراح زانو

✵ انجام بیش از 200 جراحی اختصاصی تعویض مفصل زانو در سال با با بی حسی موضعی 

✵ تعویض مفصل زانو – PRP زانو – تزریق ژل زانو

برای دریافت نوبت ، مشاوره و معاینه جراحی تعویض مفصل زانو ، تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + پنج =